Skocz do zawartości

Dość wysokie 25l - oświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam akwa 28x25x35. Jest o tyle nietypowe, że 35 cm to wysokość i pytanie moje brzmi: jakie oświetlenie? Z racji, że jest to dość wysokie jak na taki litraż akwa, to mam pewne obawy czy świetlówka 11W dotrze ze światłem na dno? Mam na myśli coś takiego: http://bit.ly/foj1EY

 

A może starczy taki sam model, z tym, że 9W? A może coś jeszcze innego wybrać? Od razu zaznaczam, że pokrywę będę konstruował sam z drewna i taka 11W jak powyżej jest max co mogę wstawić (jeśli chodzi o jej długość).

 

W baniaku ma docelowo być kilka gęsto rosnących roślin dla Bojka, jeszcze nie zdecydowałem jakich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że te moduły Aquaela są ostatnio bardzo modne, ale skoro sam budujesz pokrywę to możesz tam zamontować żarówki energooszczędne 6500K i nie zauważysz żadnej różnicy między nimi, a modułem. Przy czym moc możesz dobrać taką jaka Ci się podoba. ;)

 

Czy 11W wystarczy? Zależy co tam chcesz hodować. Do wszystkich podstawowych roślinek powinno to wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zwykłe (nieakwariowe), wkręcane do lamp oświetleniowych z gwintem E14/E27? Prawdę mówiąc myślałem o tym, ale miałem pewne obawy, czy nieuszczelnione gniazdo nie zrobi buby kiedy woda zacznie się skraplać na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, takie najzwyklejsze. Spotkałem się z ich wykorzystaniem w pokrywach i problemów nie było. Jakbyś bardzo chciał wszystko zabezpieczyć to między źródła światła, a akwarium mógłbyś dać szybę. To rozwiązanie jest wykorzystywane w krewetkariach Aquaela, gdzie ich moduły były pierwszy raz stosowane. Jednak myślę że obejdzie się nawet bez tego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...