Skocz do zawartości

Rodzaj pokarmu a obgryzanie pletw....


miko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zwracam sie z pytaniem do "fachowcow". :) Otoz, mam akwarium od ponad roku, wraz z kupnem akwa zakupilem 5 Bystrzykow barwnych. Wiem ze te rybki maja tendencje do podgryzania pletw ale przez ten rok nie mialem z tym problemow. Dodam tez, ze przez ten rok uzywalem pokarmu - SUPERVIT - 8mix Tropical oraz Pokarm dla ryb akwariowych granulowany firmy PROVEN. Jakis czas temu zamienilem pierwszy pokarm na Ichtio-vit takze firmy Tropical, drugi uzywam nadal.

I wlasnie od kilku dni bystrzyki staly sie bardzo akresywne wobec siebie (skubia pletwy). Czy moze to miec zwiazek ze zmiana pokarmu i niedoborem jakiegos skladnika? Dodam tez ze rybki nie chca jesc "zoltych platkow", ktore wchodza w sklad tego pokarmu.

 

Dane:

- akwa 60l,

- rybki: 5 bystrzykow, 2 glonojady, kilka gupikow, 2 kiryski spiżowe i bocja wspaniala (wiem ze akwa dla niej za male lecz jest jeszcze mala i oddam ja niedlugo jak troche podrosnie:) ).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SuperVit jest pokarmem lepszym, ma więcej witamin i bardziej pożywne składniki, jednak mieszanka sama w sobie jest raczej dość podobna.

Wiem że w przypadku niektórych gatunków ilość pokarmu wysokobiałkowego/mięska wpływa na zapędy w obgryzaniu płetw, jednak raczej wątpię że w tym wypadku to główny powód takiego zachowania. Możesz jednak kupić im jakiś wysokobiałkowy pokarm i sprawdzić jak się będą zachowywać.

Pokarmów najtańszych [ichtio/biovit/ovovit] nie polecam. Są najgorszej jakości, a te lepsze dużo nie kosztują. Na pokarmach nie warto oszczędzać. ;)

 

PS: Co do obsady:

- Zbrojniki - do oddania, za małe akwarium.

- Kiryski spiżowe - stadne i do oddania, za małe akwarium.

- Bocja wspaniała - po pierwsze wybitnie stadna, po drugie rośnie do 30cm, po trzecie w takim baniaku może skarłowacieć, a nie urosnąć. Dla jej dobra, oddaj ją jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...