Skocz do zawartości

[25L] Krewetkarium


Szymon0132
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No więc na początku chciałbym się przedstawić bo jeszcze nie miałem okazji zaprezentować mojego akwarium. Mam na imię Szymon mieszkam nie daleko Krakowa, mam 13 lat, moja przygoda z akwarystyką zaczęła się w wieku 10 lat. Mam jeszcze w planach kupić mniejsze akwarium 10L krewetkarium. Zbiornik jak na razie dojrzewa.

 

Akwarium profilowane

wymiary:

-wysokość: 25 cm

-szerokość: 25 cm

-długość: 40

 

Filtr:

-HJ-111B

 

Grzałka:

-brak (robi zwarcie, czekam aż zbiornik dojrzeje i kupię nową)

 

Oświetlenie:

-11W, będzie 22W (brak czasu na przerobienie pokrywy)

 

Podłoże:

-Piasek 4kg

 

Dekoracje:

-2 korzenie mangrowca + szyszka olchy

 

Nawożenie:

- sera florena (jeszcze nie nawożę)

 

Rośliny:

-Sagittaria subulata

-Anubias

-Nurzaniec

 

Zwierzęta:

-brak, będzie 10 krewetek RC

 

Sorry za jakoś zdjęć. Na żywo zbiornik wygląda super i nie jest taki "szarawy" jak na zdjęciu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mchy mchy to przede wszystkim. Trawnik myśle że ładny będzie jak rozrośnie.

 

Jednak krewetki lepiej odbijają na czarnym, także tło musisz mieć czarne. No i lewa strona do wypchania wiecheciami. Nie mam pomysłu żeby ci doradzić co tam masz wsadzić. ogólnie akwarium jak dla mnie na razie niestety mdłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No krewetkarium ładne, ale daj czarne tło, na korzeniach obsadź mech, i może jakaś gałęzatka ? ;)

no mchy mchy to przede wszystkim. Trawnik myśle że ładny będzie jak rozrośnie.

 

Jednak krewetki lepiej odbijają na czarnym, także tło musisz mieć czarne. No i lewa strona do wypchania wiecheciami. Nie mam pomysłu żeby ci doradzić co tam masz wsadzić. ogólnie akwarium jak dla mnie na razie niestety mdłe.

Z czarnym tłem gorzej wygląda.

Mchy ostatnio wywaliłem bo miałem pleśń na korzeniu i przeniosło się to na mchy.

Aranżacja będzie zmieniona, nie będzie korzeni tylko dużo kamieni i dokupię roślinek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hallo

Czy docelowo zbiornik będzie otwarty czy planujesz dekielek jakiś? Jeśli będzie otwarty rozważ możliwość filtra zewnętrznego kaskadowego, najtaniej i możliwie najsprawniej będzie HBL501, jeśli drożej to już wybór należny do Ciebie. Samo czyszczenie takiego filtra jest łatwiejsze, większa gąbka daje większe możliwości filtracji. Do płukania filtra nie trzeba wkładać rąk do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquael Fan 1 Plus będzie idealnym filtrem.

 

Btw. korzenie masz piękne, chcesz zmienić zbiornik na typowy Iwagumi - moim zdaniem pomysł dno!

 

Już liczyłem, że będzie piękny zbiornik...

Korzenie jednak zostają, ale mnie wkurzają bo co tydzień pleśń i jutro je wymoczę i wygotuję i będzie jakieś przemeblowanie.

 

 

hallo

Czy docelowo zbiornik będzie otwarty czy planujesz dekielek jakiś? Jeśli będzie otwarty rozważ możliwość filtra zewnętrznego kaskadowego, najtaniej i możliwie najsprawniej będzie HBL501, jeśli drożej to już wybór należny do Ciebie. Samo czyszczenie takiego filtra jest łatwiejsze, większa gąbka daje większe możliwości filtracji. Do płukania filtra nie trzeba wkładać rąk do akwarium.

Muszę przerobić pokrywę. Zostanę przy dwóch filtrach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualizacja.

Zrobiłem restart, zalane 27.04.2011.

 

Filtr:

-HJ-111B

 

Grzałka:

-brak

 

Oświetlenie:

-11W

 

Podłoże:

-Piasek 4kg

 

Dekoracje:

-korzenie mangrowca, dojdą szyszki i gałązki olchy

 

Nawożenie:

- sera florena

 

Rośliny:

-Sagittaria subulata

-Anubias

-Nurzaniec

-Kryptokoryna

-Heteranthera zosterifolia

-dojdzie nadwódka

 

Zwierzęta:

-bojownik - Wacek

-będą RC

 

Sorry za słabą jakoś zdjęcia, robione komórką.

post-6830-13685163963693_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd...

 

Zarys poprzedniej aranżacji - miód, teraz ? Masakra, syf, kiła, mogiła.. Nic ciekawego...

 

Bojownik ładny.

Może to tak na zdjęciach wygląda, normalnie ładniej wygląda. Akwarium jeszcze nie skończone, czekam na roślinki!

Jeszcze Heteranthera przyszła w marnym stanie, ślimaki, nitki, widać nawet na zdjęciach jakie liście są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...