Skocz do zawartości

czy bedzie dobrze


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy jak robie od nowa akwarium i dam podkład Tetra Plant Complete Substrate 5.8 na 112l i do tego świetlówki pierwszy plan PHILIPS Aquarelle TL-D Świetlówka 18W drugą FLORA-GLO 20W HAGEN czy będą mi rosły rośliny w takich warunkach bo robie te zmiany pod rośliny ,rybki do tej pory dobrze sie czuły ale chce mieć rośliny czy to mi wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy jak robie od nowa akwarium i dam podkład Tetra Plant Complete Substrate 5.8 na 112l i do tego świetlówki pierwszy plan PHILIPS Aquarelle TL-D Świetlówka 18W drugą FLORA-GLO 20W HAGEN czy będą mi rosły rośliny w takich warunkach bo robie te zmiany pod rośliny ,rybki do tej pory dobrze sie czuły ale chce mieć rośliny czy to mi wystarczy

zalezy jakie chcesz rosliny chodowac...

Uwazam ze dwie swietlewki to jednak za malo ;/ powinnas jeszcze dolozyc jedna, a to czy roslinki beda dobrze rosly nie zalezy tylko od podloza, wazne jest jeszcze nawozenie wlasciwosci wody itd. a jakie masz ph i kH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mierzyłam tego ponieważ facet w akwarystycznym twierdził że jak damy te oświetlenie i podłoże to wszystko będzie dobrze i żeby tam za wiele nie interweniować bo tak będzie lepiej a rośliny jakie mi poradzą w sklepie takie kupię nie mam pojęcia o akwarystyce będę sie uczyć na swoim akwarium a pokrywę mam na dwie świetlówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mierzyłam tego ponieważ facet w akwarystycznym twierdził że jak damy te oświetlenie i podłoże to wszystko będzie dobrze i żeby tam za wiele nie interweniować bo tak będzie lepiej a rośliny jakie mi poradzą w sklepie takie kupię nie mam pojęcia o akwarystyce będę sie uczyć na swoim akwarium a pokrywę mam na dwie świetlówki

Sprawa z oswietleniem ma sie tak ze jak dasz do 112l dwie swietlowki to troche malo;/ przydalyby sie ze 3... Co prwada malowymagajace rosliny beda rosly przy tym swietle, ale o nieco bardziej wymagajacych mozesz zapomniec raczej. Dlatego zorientuj sie jakie rosliny nadaja sie do akwa z takim oswietleniem, bo jesli pojdziesz do sklepu a facet wcisnie ci to co drogie i wymagajace to nie ma sensu i szkoda kasy... Polecam ci na poczatek jako, ze jestes mloda akwarystka ;) np.

Egeria Densa - Moczarka Argentyńska

Hygrophila Salicifolia - Nadwódka Wąskolistna

Cryptocoryne Walkerii - Zwartka Walkera

Ceratophyllum Demersum - Rogatek Sztywny

mozesz dodac jeszcze jakies anubiasy badz niektore odmiany cryptocoryne

 

w dodatku rosliny szybkorosnace pomaga ci w stabilizacji zbiornika :)

A rybki jakie posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...