Skocz do zawartości

Akwarium 60L profil - obsada


frt88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) Jako nowy forumowicz i początkujący akwarysta, chciałem zapytać co sądzicie o moim akwarium.

Otóż posiadam 60 litrowy zbiornik z oświetleniem 15W (chyba) i tutaj moje pierwsze pytanie... czy mogę wsadzić mocniejszą jarzeniówkę?

Filtr 250l/h, 2 kokosy z mchem jawajskim, trawka i jakieś inne roślinki nie wymagające zbyt wiele światła i łatwe w uprawie (duża rozpiętość temperatur etc.)

Wracając do tematu, moja obsada to:

2x prętnik

4x gupik

8x neon innesia

3x kirysek (pstry, albinos i spiżowy)

3x platka

2x takie długie rybki podobne do Trzcińca jednak o wiele mniejsze (jak mnie w sklepie zapewniano, dorastają do 6 cm, nazwa dwuczłonowa "xxxxxxx jawajski").

 

Co o tym myślicie?Dołączona grafika

 

P.S.

Fototapeta niedługo zniknie, bo mnie drażni... zastanawiam się tylko co zamiast niej mógłbym wstawić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to troszke za dużo rybek:/

Ale zastanawiam sie co to za ryba:P

Mógłbyś podać jej zdj.?

Proszę bardzo :) oto zdjęcie (aktualnie jednej nie mogę odnaleźć w akwarium - pewnie siedzi gdzieś pod kokosem albo w dziurze, a ta druga na zdjęciu schowała się za filtrem... - nie ugrzęzła tam na stałe, wypływa o własnych siłach) :)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos ilości rybek... na początku tak się właśnie zastanawiałem czy nie będzie ich za dużo no ale tak: neonów to w zasadzie nie widać, kirysy i te 2 długie żyją tylko przy dni, gupiki pływają przy samej powierzchni, a platki i prętniki akurat w środkowej części akwarium. Przed "dorybieniem" miałem tylko te gupiki, kirysy i neony (akwarium było strasznie puste...).

Chciałbym właśnie dokupić jeszcze ze 2 kirysy ale nie chcę przesadzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Wygląda na jakąś odmiane sumika albo bocji ale raczej sumika:P

Lecz dzisiaj jak byłem w sklepie zoologicznym to widziałem takiego samego otoska :lol:

Ale wydaje mi się że to jest jednak sumik:P

Szukałem w necie dzisiaj cały dzień co to może być :) i nic... a ten pierwszy człon nazwy wyleciał mi z głowy. Będę musiał się przejść do tego sklepu i zobaczyć co to ca rybka, chyba że któryś z forumowiczów się orientuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...