Jump to content

Gupiki!


Recommended Posts

Mam pytanko czy gupiki zjadaja swoje potomstwo konkretnie samice?

Jesli nie oddzielisz mlodych od samicy to zje raczej na bank. Jak mialem gupiki to zaraz po 'porodzie' :P wylapywalem mlode i umieszczalem je w kotniku, ktory znajdowal sie w akwa ogolnym. Jednak zanim je tam wlozylem udekorowalem kotnik roslinami aby mlode rybki sie nie stresowaly :)

Link to comment
Share on other sites

Nie można powiedzieć że wszystkie gupiki zjadają młode! Ja swoje wychowuje od małego i nauczyłem ich nie jeść młodych, a dokładnej to gdy pierwszy raz urodziły się młode to od razu umieściłem je w słoiku umieszczonym w akwa i przywiązanym nitką aby nie opadł na dno i oczywiście natleniałem tam wodę. Dorosłe na początku widząc małe rybki próbowały się do nich dostać ale po pewnym czasie przyzwyczaiły się do nich i wypościłem maluchy do akwarium i dorosłe nie zjadły ani jednej sztuki. Tak więc to jest sprawa tak jakby wychowania ryb.

Link to comment
Share on other sites

oj fiwus może nie wprowadzajmy ludzi w błąd bo nawet jeżeli coś takiego ma u ciebie miejsce to wyjątek.

Ja cały czas karmiłem ryby płatkowanym pokarmem i nawet te wyhodowane w moim akwa które w życiu nie dostały żywego pokarmu zjadały wszystkie małe rybki.

Jeżeli chodzi o moje doświadczenie w tym temacie to jeżeli nie masz przerybionego akwa,masz dużo roślinek i kryjówek to wtedy jest szansa że pare młodych przetrwa.

Link to comment
Share on other sites

jak masz ją w kotniku to karm ją żywym pokarmem, planktonem dokładniej. szczerze powiedziawszy nie wiem dokładnie jaki ma to wpływ ale przyspiesza poród, można też dosypać łyżeczkę soli do wody 1łyżeczka/10L wody. dziś rozmawiałem na ten temat z doświadczonym hodowcą efekt? po 2 godzinach poród który samica przetrzymywała już o parę dni za dużo. kolejna samica już oczekuje w kotniku na poród :) ja mam 11L akwarium a w nim kokos jako skrytkę i mech jawajski, natomiast samica jest w koszyczku 15x8 tak zeby "zgubiła" młode. samica prawdopodobnie jeżeli jest duża zje narybek, a ogólnie trzymam po dzisiejszym porodzie narybek ze starszym o 3 tygodnie narybkiem i trzema samcami w 33L i jest zgoda między wszystkimi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...