Jump to content

[240l] pomoc w obsadzie

nutka616
 Share

Recommended Posts

Gurami trzymamy w haremach. 2 pary skalarów to raczej max. w 240l więc nie po co tam pchać jeszcze gurami.

Trzymamy jedna ławicę. Danio woli chłodniejszą wodę i jest za ruchliwy jak na spokojne i płochliwe gurami.

Czyli:

2+2 skalary albo 1+3 gurami mozaikowy.

35 neonów Innesa

20 otosków

Do tego mogło by coś jeszcze dojść. Ramirezy zajmujący strefę przy dnie. Albo harem mieczyka przy powierzchni/środku.

Ja bym do 240 dał:

-2+2 skalar

-1+4 bojek

-1+2/3 mieczyk

-10 otosków

Nie wiem czy nie będzie spięć na lini skalar- bojownik dlatego proponuję tak:

- skalar 2+2/gurami 1+3/bojownik 1+3

- jakaś ławica np. neon inessa ok. 30

- 12 kirysek panda

- 1+1 Zbrojnik Niebieski

Czyli mogę trzymać skalary z gurami, ale nie dawac do nich danio bo sa zbyt ruchliwe tak ??

Dzieki za wszystkie odpowiedzi i za nowe dobory obsady ale mi jednak zalezy na tej ktora podalam (czy te rybki moga byc razem) a z innych rybek jakie bym tam mogla dac to moze jeszcze kiryski i zwinniki Blahera.

I mam jeszcze pytanko dlaczego radzicie mi dac tylko jedna lub dwie ławice rybek ??

Nie moze byc ich wiecej ? jesli usposobieniem i parametrami beda do siebie pasowac ?

I mam jeszcze pytanko dlaczego radzicie mi dac tylko jedna lub dwie ławice rybek ?? Nie moze byc ich wiecej ? jesli usposobieniem i parametrami beda do siebie pasowac ?

Nie chodzi głównie o parametry tylko że jedna ławica lepiej wygląda, a im mniej gatunków w akwarium - tym lepiej (akwarium wtedy nie wygląda jak "zupa rybna").