Jump to content

Najlepsze rosliny do krewetkarium itp.


Cloe
 Share

Recommended Posts

Chodzi mi o Wasze rady, jak urządzić krewetkarium. Temat jest ogólnie związany z kreweciami: począwszy od "obsady' roślinek, po uwagi i obserwacje własne ;). Jakie macie rady dla niedoświadczonego akwarysty w dziedzinie tych stworzonek :) ? Jeśli jest taka opcja, to bardzo bym prosiła o dołączenie zdjęć Waszych lub innych krewetkariów :) Z góry wielkie dzięki :) Tylko proszę bez tekstów typu :google: bo to irytujące (jeśli chcesz się dowiedzieć "Dlaczegooo?", to napisz na pw, a ja Ci opowiem pewną ciekawą bajeczkę ;) ).

Link to comment
Share on other sites

hallo

Sposobów na urządzenie krewetkariów jest co niemiara.

Pytanie pierwsze jakie zadać sobie musisz to czy to ma być zbiornik dekoracyjny czy hodowlany.

Jeśli dekoracyjny to jedziemy dalej, czy będzie trawnik, jesli będzie to jaki sadzony czy z "glona", jak sadzony to jakie podłoże, zbijające parametry czy piach, pozostałe rośliny sadzone czy "wieszane", korzenie czy skałki, mszaki czy pasożyty microsoria, ba bla bla. Możliwości jest dużo. Sama musisz się za jakąś opowiedzieć :)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie nie wiem. Zdaję się na Was. Myślę, że tak coś pomiędzy hodowlanym, a ozdobnym. W tej chwili mam mirsz-marsz ;). Mam już drobny żwirek, 2x łupina kokosa, mech, cryptocorynę itd. Mam już też 2x krewecie Amano ;) tylko, że akurat trafiły mi się same samce :( co polecacie? tak, żeby wyszło jak najtaniej :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...