Skocz do zawartości

Tlen i Co2


antyradar1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak szybko ma być wpuszczane CO2 do zbiornika 180 L.

Ile bąbelków na minutę ?

Nie ma na to jednoznacznej recepty - powinieneś kupić stały test CO2 i ustalić ilość podawanego gazu na podstawie wskazań testu. To ile bąbelków podawać zależy od licznika (każdy w zasadzie pokazuje inaczej) od tego gdzie ustawisz dyfuzor od ilości roślin od prędkości przepływu wody i może jeszcze od paru innych czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie na ile wystarcza pełna butla standardowa Co2 (orientacyjnie) , nawożenie tylko w dzień

pytam dlatego bo mam ją od 26 lutego i jest już prawie pusta na zegarze pokazuje zero a jednak coś tam jeszcze leci. Wczoraj zakupiłem jakiś test sera do co2 i pokazywał kolor ciemnozielony a dzisiaj pokazuje jasnozielony czyli niedobór Co2 według instrukcji. Ewentualnie proszę o jakieś rady dotyczące z jak dużo podawać Co2.

Wcześniej miałem może 6 roślin teraz mam troszkę więcej

 

Obsada 180l

 

4 ramirezy 1+1 na 100%. i pomyłka pana w sklepie co do drugiej pary 2 samce

13 neonów - 7 czerwonych i 6 inesa

9 miedzików

4 kiryski spiżowe

2 kiryski panda

2 mieczyki

4 glonojady

4 kosiarki

post-8762-1368516341248_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja się przyłączę do dyskusji.

Czy jeśli ja mam w baniaku 200 litrowym 2 kamienie, które ciągle pracują (napowietrzają) to wcale nie jest to tak dobrze? Kilka razy na tym forum czytałem, także w tym wątku, że przy takim dynamicznym natlenianiu nie ma sensu dawać do wody co2, bo powietrze i tak wypchnie je poza baniak (nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jakoś tak to szło ;) )

To w takim razie jak długo w ciągu doby napowietrzać wodę. W ogóle można to sobie odpuścić? A jeśli rybek jest trochę w akwarium (tęczanek nie mam)? Czy nie będzie to miało na nich wpływu? Wczoraj po tym co przeczytałem na forum przez całe popołudnie napowietrzanie nie działało, tylko filtr, i miałem wrażenie, że np. skalarki, częściej wypływały pod taflę wody by łapać powietrze (chyba, że zawsze tak robiły a ja po prostu nie zwracałem na to uwagi).

W innym temacie ktoś radził ustawić wypływ wody z filtra pod samą taflę wody, i że już to załatwi kwestię natleniania (pisano tam, że to nie tyle "bąbelki" co ruch wody natlenia ją). Jako, że mam filtr kubełkowy (Fluval 305), więc ciężko jest tu zmienić kierunek wypływu wody, tak jak to opisywano, a już na pewno nie wolno wynieść go ponad poziom wody. Ale, że kubełek powoduje spory ruch wody, to może tyle wystarczy?

(strasznie dużo pytań, przepraszam :oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...