Skocz do zawartości

Gnijące rosliny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem od czasu zalozenia akwa kupilem sporo roznych roslinek i na poczatku rosly strasznie mocno a teraz robia sie dziury w lisciach ale tych dolnych i gnija na dole, lecz nowe liscie puszczaja (to nie sa slimaki!) Znajomy polecil zebym raz na tydzien azotanem potasu takim zwyklym do zwyklych roslin dawal, bo ponoc czegos nie ma w akwarium i roslina skladniki odzywcze bierze ze swoich dolnych partii jednoczescie je zabijajac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc piasek kwarcowy dosyc drobny 0,1mm-0.6 o ile dobrze pamieta napewno bardzo drobny oraz dwie swietlowki 30 W Leuci. Tylko to zaczelo sie dziac gdy je troche przesadzilem bo naprawde rosly mi jak glupie i musialem troche wydac a teraz bieda. Nie, nie nawoze. Nigdy nie uzywam chemii do akwa jedynie jak potrzeba. A ten znajomy to godny zaufania bo posiada od paru lat 5-setke wiec raczej zna sie na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% poznanska kranowa + ostatnio dalem aquaflora preparat do pielegnacji roslin akwariowych nie podam jakie parametry bo akutalnie mam debet i nie mam jak kupic tych paskow do mierzenia ph itd, a litraz 160 l Prosze o podpowiedz najbardziej trafna bo mnie szlag trafi jak mi padna niektore rosliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...