Skocz do zawartości

Saggitaria subulata - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze strzałką pływającą. Jej liście robią się żółte i odpadają. Wszystkie inne rośliny rosną pięknie. Nawożę easy carbo, potasem i symfonią złota, pod żwirem mam ziemię i kulki gliniano torfowe, do tego bimbrownia i oświetlenie 0,7W a ostatnio zmniejszyłam do 0,5W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie odpowiedzialas na calego mojego posta?

 

Jakie masz wartosci wody? Poza tym w stopce masz ze podajesz k2so4-co to jest? A piszesz posta wyzej ze makro nie podajesz.ja wiem ze kobieta zmienna jest ale czegos nie rozumiem. A dlaczego "narazie" nie podajesz makro? Na samym mikro to sie glonow nabawilas a nie od swiatla.roslinki wciagnely caly zapas i sa glodne.te co ci dobrE rosna to znaczy ze maja jeszcze zmagazynowany pokarm w korzeniach,lisciach i lodygach ale za niedlugo im tego zbraknie. Zmierz no3,po4.podejrzewam za no3 masz bliskie 0. I przez to masz zolte liscie i dziury.

 

 

Nie mam polskich znakow-pisze z komorki.prosze o wyrozumialosc:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wartosci wody? Poza tym w stopce masz ze podajesz k2so4-co to jest? A piszesz posta wyzej ze makro nie podajesz.ja wiem ze kobieta zmienna jest ale czegos nie rozumiem. A dlaczego "na razie" nie podajesz makro? Na samym mikro to sie glonow nabawilas a nie od swiatla.roslinki wciagnely caly zapas i sa glodne.te co ci dobrE rosna to znaczy ze maja jeszcze zmagazynowany pokarm w korzeniach,lisciach i lodygach ale za niedlugo im tego zbraknie. Zmierz no3,po4.podejrzewam za no3 masz bliskie 0. I przez to masz zolte liscie i dziury.

 

 

 

Z makro podaję jedynie potas, reszta będzie od jutra podawana. NO3 > 10 jest niby, ale badane testami paskowymi więc różnie to może być :zamieszany:

NO3 - ok. 10

NO2 - 0

GH - > 7

KH - 6

Ph - 7,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj w kropelki.nie musisz od razu kupować wszystkich- nie tania zabawa.

 

tak jak myślałem że no3 bliskie ok.10ppm czyli bardziej 0ppm

 

a k2so4?nie podajesz?

 

jakie makro zaczniesz podawać? z soli(jakie sole?) czy gotowiec?

napewno musisz zwiększyć NO3 do min.25ppm ale nie zapomnij że jak przekroczysz 50ppm to jest "zabójcze" dla organizmów żywych.

ale jak podniesiesz NO3 to patrz na PO4 bo nie pozbędziesz się glonów a będziesz ich miała tylko więcej.

a narazie zmniejsz podawanie mikro :lol: o połowe przynajmniej.

co2 ile podajesz przy 0,7w/l?

w jakich godzinach świecisz?

jakie masz glony?

tyle pytań bo chcę Ci pomóc

 

i proszę nie cytuj mojego posta- wiem że zwykłaś to robić, ale źle się to czasem czyta.poza tym to odpowiedz mi na moje pytania w jednym poście, chyba że zależy Ci na nabiciu licznika, bo mnie nie- wiedza ważniejsza od licznika :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makro takie http://allegro.pl/nawoz-makro-dla-rosli ... 30762.html

K2SO4 daję 5 kropli dziennie. Zmniejszę mikro. Co2 z bimbrowni idzie, delikatna mgiełka chociaż przedwczoraj robiłam nowy zacier i dziś padła. Myślę nad zakupem tego http://allegro.pl/co2-30-litrow-gazu-pl ... 48078.html

Moduł 8000 włączony jest w godzinach 10-21, świetlówka natomiast 11-22. Mam znikomą ilość krasnali na niektórych roślinkach i miałam problem z okrzemkami, ponieważ akwarium stało naprzeciwko okien.

Chcę kupić testy, tylko JBL czy ZOOLEK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

na pewno musisz zwiększyć NO3 do min.25ppm ale nie zapomnij że jak przekroczysz 50ppm to jest "zabójcze" dla organizmów żywych.

Moim zdaniem jest to troszkę za wysoki poziom NO3, obawiam się że przy tym poziomie NO3 zaczną się pojawiać zielenice, wstrętne i wszędobylskie nitki. Chyba że na odpowiednim poziomie utrzymasz PO4.

ale jak podniesiesz NO3 to patrz na PO4 bo nie pozbędziesz się glonów a będziesz ich miała tylko więcej.

Redfield twierdził że stosunek NPK wynosić powinien 10:1:20 aby trzymać się w strefie bezglonowej, to natomiast daje nam w tym przypadku całkiem sporą ilość fosforu. Roślinki będą się miały bardzo fajnie ale zwierzyna pójdzie za tęczowy most. Oczywiście teoretycznie.

 

Narazię kupię testy na PO4, NO3 i NO2

Myślę że zakup testu na NO2 nie jest w tym przypadku zakupem pierwszej potrzeby, masz już dość długo akwarium które działa i teoretycznie dojrzało już dawno tak że przy względnie wydajnej filtracji nie powinno się pojawić NO2, nad to jeśli się pojawi NO2 otrzymasz przekłamany kosmiczny wynik NO3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zakup testu na NO2 nie jest w tym przypadku zakupem pierwszej potrzeby, masz już dość długo akwarium które działa i teoretycznie dojrzało już dawno tak że przy względnie wydajnej filtracji nie powinno się pojawić NO2, nad to jeśli się pojawi NO2 otrzymasz przekłamany kosmiczny wynik NO3.

W zasadzie zawsze mam NO2 = 0 więc w pierwszej kolejności kupię testy na NO3 i PO4.

Właśnie strasznie się boję inwazji glonów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było glonów to musi współgrać kilka rzeczy

odpowiednie oświetlenie+ CO2+ odpowiednie nawozy+ najważniejsze TESTY!

Czyli że jak mam LT zbiornik bez nawożenia i co2 to muszę mieć glony tak ? Ciekawe uogólnienie

Dziś zauważyłam nawrót okrzemków na szybie i kamieniach centralnie pod modułem 8500K.

Moim zdaniem masz za niskie PO4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było glonów to musi współgrać kilka rzeczy

odpowiednie oświetlenie+ CO2+ odpowiednie nawozy+ najważniejsze TESTY!

Czyli że jak mam LT zbiornik bez nawożenia i co2 to muszę mieć glony tak ? Ciekawe uogólnienie

nie uogólnienie tylko odpowiadam na temat jej zbiornika a nie zauważyłem aby miała LT.

ten temat chyba nie tyczy się LT, prawda dziki?

a zakładając LT to chyba trochę przeczytać na jego temat, zainteresować się tematem, a poza tym ktoś kto przegląda forum jest chyba na tyle myślącym człowiekiem że nie wybiera informacji tutaj przekazanych wybiórczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Natalio mały offtop

a zakładając LT to chyba trochę przeczytać na jego temat, zainteresować się tematem

Obawiam się że posiadanie zbiornika LT jest prostsze niż się Tobie wydaje, każdy początkujący akwarysta jest automagicznie posiadaczem akwarium LT, mieszczącego się idealnie w jego definicji, bez czytania i interesowania się tematem.

Akwarium low-tech - typ słodkowodnego akwarium naturalnego o słabym zaawansowaniu technicznym

a poza tym ktoś kto przegląda forum jest chyba na tyle myślącym człowiekiem że nie wybiera informacji tutaj przekazanych wybiórczo.

Kolejny błąd logiczny, każdy kto będzie szukał odpowiedzi na pytanie jak walczyć z glonami Twoją wypowiedź zinterpretuje w sposób dowolny jemu pasujący a nie tak jak Ty to sobie w podmiocie domyślnym wydumałeś i choć byś bardzo się starał mentalności ludzkiej nie zmienisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj,

 

ja kupiłem saggitarię bardzo malutką i jak zasadziłem, tak i jest - stoi w miejscu i ciemnieje. Natomiast pięknie mi rozrósła się Hygrophila difformis. Moczarka też rośnie ostro.Może ktoś mi coś poradzi? Moje parametry są tu viewtopic.php?f=46&t=31350 a zdjęcie nie wiem czy udało mi sie dołączyć...

Dlaczego jest problem z saggitarią i cryptocoryną, a reszta doskonale sobie radzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...