Skocz do zawartości

Awarium 126l dylemat w doborze obsady


Bruno1110
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cżeść mam na Imię Daniel i chciałbym wszystkich przywitać ;)

 

Akwarium zostało zalane tydzień temu i przyszedł czas aby zastanowić się nad obsadą wiec mam kilka pytań do was bardziej doświadczonych hodowców

 

Baniak ma nietypowe wymiary: 70 x 40 x 45

 

Chciałbym trzymać jakąś ławice( myślałem o neonach ) + harem prętnika + jakieś rybki żyjące w strefie przydennej.

I tu nasuwa mi się kilka pytań

 

1 Jaką polecacie alternatywę dla neonów stosunkowo łatwo dostępną?

2 Ile Rybek powinno być w ławicy?

3 jaka ekipe sprzątającą proponujecie?

4 Czy do tego wszystkiego można dać bojownika? Czy ktoś eksperymentował w ten sposób?

5 Ostatnie pytanie, chciałbym zrobić nad akwarium mini hydroponike, myślałem o takiej zrobionej z dwóch doniczek, ale nie wiem jakiej pompki użyć o jakiej wydajności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonow mozesz dać smiało koło 30, chyba że czerwone rosna troszke wieksze niż innesa wiec ich trochę mniej. Na dno mozesz dać z 6otosków, albo jak wolisz 6 kiryskow, gatunek sobie sam wybierz. Mułojady tez sobie fajnie radzą. No ale na nie wg mnie masz za krótkie akwarium. Bojownika możesz dać, ale np. u mnie neony podgryzaja ostatnio natarczywie płetwy bojownikowi. Przede wszystkim przy karmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Microrasbory Galaxy. I choć to nie ławica to mogłoby być z 15 gupików niebieskiej odmiany. Poza tym rasowe gupiki są przepiękne.

2 Neonów Innesa z 25 sztuk, Galaxy 30 (oczywiście albo-albo).

3 7 kirysków Panda lub 15 otosków. Ewentualnie 7 Pand i 7 otosków.

4 W tym litrażu lepiej nie łączyć dwóch ryb labiryntowych.

5. Ee...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduje się na neony około 20 + pretnik 1+3, 1 bojownik, jeżeli bojkowi będzie zle w ogólnym to mam jeszcze 30l w razie co

do tego 6 kirysków i 6 otosków. Więc obsadę już mam:)

 

Jeszcze nikt nie podpowiedział mi na temat hydroponiki bardzo liczę na waszą fachową pomoc w tej sprawie :)

 

Wczoraj zauważyłem na nowym korzeniu glony takie przezroczyste. Jak się tego pozbyć?

 

Pozdrawiam Daniel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...