Skocz do zawartości

piana w akwarium


skn87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

skn87 jak zakładasz posty tego rodzaju to napisz coś o zbiorniku. Jaki filtr, pojemność, obsada. Gdy nie ma tych podstawowych rzeczy to trudno odpowiedzieć na zadane pytanie.

 

Podaj jaka pojemność. Może jest mało wydajny filtr i tak się robi.

 

 

A co może być to kożuch bakteryjny, a jak taka piana jak np od szamponu to może do gąbki jakimś cudem się mydło dostało??? Sprawdź to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność, obsadę i filtr już podałem, wydaje mi się że może jakimś cudem dostał się płyn do naczyń jak myłem filtr... Może coś nie chcący kapnęło. Piany jest bardzo mało, tylko jak od dołu się patrzy na taflę wody to widać dużo bąbelków tlenu. Co teraz z tym zrobić? samo przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, to nie był żaden płyn ani brak bakterii tych na "n" xD Po prostu kożuch bakteryjny :) Wikipedia pomogła. Zwiększyłem wydajność filtru na maxa i kożuch w ok. 65% ustąpił po 5 min. Lecz zastanawiam się co zrobić dalej, bo jeszcze trochę tego pływa na powierzchni wody. Może jakieś podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak podmieniam co tydzień wodę to akurat wychodzi mi, pod koniec tygodnia, więc ten jeden dzień czy dwa nie robi różnicy.

Według mnie to po prostu zabrudzone akwa i wydaje mi się, że ci filtr np. kilka dzien przed podmianą słabnie bo jest zabrudzony.

Możesz go np. gąbką zebrać.

Jakbyś dał zdjęcie to mógłbym powiedzieć na pewno czy to ten co u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...