Skocz do zawartości

Ospa u gupika endlera - jak leczyć?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę opisywać obsady i parametrów wody itp. Sęk w tym, że wiem, iż gupiki mają ospę. Wiem, że należy podnieść temp. do ok. 28, tylko z tego co czytałam w temp. wyższej niż 25 st. samce tych gupików giną. Czy danie samego leku lub soli (ile? akwarium ma 16l) zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle czytałeś ze giną u mnie temp. w akwarium z gupikami wacha się od24-27 i żadnych strat nie ma musisz podnieść temp i dać lek jeśli chcesz żeby wyzdrowiały a jeśli nie to patrz jak padają pokolei.

Nie, nie chce patrzeć jak padają po kolei. :zamieszany: Ale na pewno mówisz o gupikach endlera? Sorki za pytanie, ale chcę mieć pewność, bo na Wikipedii przeczytałam to:

 

Temperatura wody optymalnie 24–25 stopni C, w wyższej samce szybko giną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura wody optymalnie 24–25 stopni C, w wyższej samce szybko giną.

 

Mam endlery. Na co dzień mam 25-26C, a chwilowo miałem 29-30C i nic złego się nie działo.

Informacja którą podajesz może dotyczyć ryb pochodzących bezpośrednio ze środowiska naturalnego, choć to też naciągana teoria bo dobowe wahania temperatur w ich biotopie sięgają dużo dalej niż do 24 stopni. Do tego co ktoś wypisał na wiki podchodź z dużym dystansem. To każdy może edytować.

 

Lecz je normalnie na ospę, tak samo jak inne ryby. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...