Skocz do zawartości

Zielona woda pomocy...


cysiek93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakładałem juz taki temat. Ale się nic nie dowiedziałem.

A więc mam zieloną wodę wymieniałem 2/4 wody i nic dalej to samo. Wydaje mi się że to od roślinek bo jak nie miałem ich to woda była przezroczysta.

Prosze o pomoc bo to bardzo brzydko wygląda :(((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakładałem juz taki temat. Ale się nic nie dowiedziałem.

A więc mam zieloną wodę wymieniałem 2/4 wody i nic dalej to samo. Wydaje mi się że to od roślinek bo jak nie miałem ich to woda była przezroczysta.

Prosze o pomoc bo to bardzo brzydko wygląda :(((((

Wnioskuję że chodzi ci o akwarium 63L? Jeśli tak to molinezje za małe min 72L, Meczyki to samo.

Dolewasz coś do wody?

Filtr chodzi 24/h??

Czy akwarium dojrzało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie dojrzało, ale było wszystko ok. Nic się nie działo z nim. Dopiero jak roślinki zasadziłem. Filtr chodzi ponad 12 godz bo mnie wkur.... w nocy bo głosny jest. I oczywiśćie tak chodzi o 63l baniak.

Filtr ma chodzić 24/h, to źle ze akwarium nie dojrzał, może właśnie teraz zaczyna dojrzewać stąd ta woda? A skąd wiesz że się nie działo? robiłeś testy wody? :| . Jeśli filtr jest głośny to kup cichszy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie dojrzało, ale było wszystko ok. Nic się nie działo z nim. Dopiero jak roślinki zasadziłem. Filtr chodzi ponad 12 godz bo mnie wkur.... w nocy bo głosny jest. I oczywiśćie tak chodzi o 63l baniak.

Albo kup sobie dobry filtr, albo wycisz ten. Stawiam że masz wewnętrzny. Wymontuj rurkę od napowietrzania/zanurz ją w wodzie. Filtr powinien bardzo się wyciszyć.

Filtr musi działać 24/7, wyłączanie filtra co dzień na kilka godzin skutkuje tragiczną filtracją biologiczną, a co za tym idzie złymi parametrami. Może mieć to związek z obecnym stanem wody.

 

Akwarium na razie nie oświetlaj. Możesz je nawet całkiem zaciemnić np. kocem na parę dni. Więcej podmian nie rób na razie, filtra nie wyłączaj, powinno być lepiej.

 

PS:

Akwarium nie dojrzało

Akwarium teraz, w tym momencie jest niedojrzałe biologicznie dzięki ciągłemu wyłączaniu filtra.

Mieczyki/molki, oczywiście do oddania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie dojrzało, ale było wszystko ok. Nic się nie działo z nim. Dopiero jak roślinki zasadziłem. Filtr chodzi ponad 12 godz bo mnie wkur.... w nocy bo głosny jest. I oczywiśćie tak chodzi o 63l baniak.

Albo kup sobie dobry filtr, albo wycisz ten. Stawiam że masz wewnętrzny. Wymontuj rurkę od napowietrzania/zanurz ją w wodzie. Filtr powinien bardzo się wyciszyć.

Filtr musi działać 24/7, wyłączanie filtra co dzień na kilka godzin skutkuje tragiczną filtracją biologiczną, a co za tym idzie złymi parametrami. Może mieć to związek z obecnym stanem wody.

 

Akwarium na razie nie oświetlaj. Możesz je nawet całkiem zaciemnić np. kocem na parę dni. Więcej podmian nie rób na razie, filtra nie wyłączaj, powinno być lepiej.

 

PS:

Akwarium nie dojrzało

Akwarium teraz, w tym momencie jest niedojrzałe biologicznie dzięki ciągłemu wyłączaniu filtra.

Mieczyki/molki, oczywiście do oddania.

Jak zasłonie akwa rybki mają być tam dalej ? Czy je wyciągnąć ?

I jakie rybki polecacie . Tylko zeby bylo to ładne. Zeby bylo tak minimum z 15 . Da rade :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zasłonie akwa rybki mają być tam dalej ? Czy je wyciągnąć ?

I jakie rybki polecacie . Tylko zeby bylo to ładne. Zeby bylo tak minimum z 15 . Da rade :?:

Tak. Rybki mają być. A co do obsady do 63L to tu coś masz
http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=39&t=7147
. Może ci coś się spodoba ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możecie to pomóżcie z wyborem. Tak żeby sie nie gryzły itd. I żeby to ładnie wyglądało :).

 

Edit:

 

Jak możecie to pomóżcie z wyborem. Tak żeby sie nie gryzły itd. I żeby to ładnie wyglądało :).

Sorki że to nie odpowiedni temat :cry:

 

 

Anderw: Edytuj posty. Temat zamykam. Obsady w innym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...