Skocz do zawartości

2 filtry w 160L


etherni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do założenia akwa 160L, biotop - azjatycka rzeka, obsada - sumiki szkliste, cudaczki (przylga), być może jeszcze jakieś małe razbory. Akwa ma być średnio zarośnięte, głównie Valisneria i mchy,bez korzeni ani innych elementów drewno/bambus. Generalnie chciałbym odtworzyć strumień z Tajlandii/Laosu/Kambodży.

Wymyśliłem taką kombinację filtrów:

 

-Aquael fan1 - do wytwarzania nurtu (i sumiki i przylgi to bardzo lubią) - mam ten filtr w mniejszym zbiorniku i planuję wymienić na kaskadę, a skoro jest dojrzały to warto to wykorzystać

 

-zewnętrzny kubełkowy własnej konstrukcji na bazie pompy o wydajności 250L/h i zbiornika z 5 przegrodami na wkłady o poj. łącznej ok 8-10 litrów.

 

Wydaje mi się że powinno się udać i filtracja będzie dostatecznie wydajna, jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 168l mam:

- kubeł HW302 4-5l w teorii 1000l/h.

- kaskadę FZN2 800l/h dodatkowo jako "mechanik", sam kubeł dałby sobie radę.

 

FAN1 tutaj nawet nie bierz pod uwagę. Czy on będzie czy nie to bez różnicy przy tym litrażu... ;)

Kubeł własnej roboty... pomijając kwestie natury technicznej ok, ale pompa lepiej 500l/h. Przepływ w kuble nie musi być duży, ale 250l/h to moim zdaniem za mało.

 

Ten kubeł wyjdzie Cię taniej niż 110zł? Bo jeśli nie to już zdecydowanie lepiej kupić chiński kubeł i mieć jako taką pewność że pod naszą nieobecność filtr się nie rozpadnie/zacznie przeciekać i przy okazji wypompuje całą wodę z akwarium na pokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubeł wyjdzie mnie w okolicach 30zł i traktuję to jako ćwiczenie techniczne, może mało skromnie ale bardziej ufam swoim konstrukcjom niż chińskim, mówisz że 250L/h nawet przy sporym wkładzie to będzie za mało? Cóż, pompę mam taką, skoro za słaba to raczej zrezygnuję. A FAN1 jak napisałem ma dawać głównie prąd wody i wspomagać dojrzewanie zbiornika, nie liczę go jako filtracji, no może wspomaganie w zakresie 20% tego co konieczne - mam zamiar łądnie go schować/zamaskować skałką i ma imitować źródełko. Nad kubłem się jeszcze zastanawiam czy warto robić, czy np. jakaś tania kaskada nie będzie lepsza. Jak na razie to tylko teoretyczne rozważania i plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...