Jump to content

Świetlówka na silikonie/ wytrzyma?


Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie oświetlenia. Dziś dołożyłem świetlówkę 8W, do mojego akwa. Nie chcąc naruszyć pokrywy zbiornika, przykleiłem ją do niej niebieskim silikonem. Jak myślicie? Dobry pomysł, bo zaczynam się teraz zastanawiać nad tym czy nie spadnie. Nie wiem jaki to rodzaj świetlówki, jest obudowana plastikiem. Sprzedają je po 30 zł, taki świetlik. Silikon położyłem w trzech miejscach i wcześniej wysuszyłem i wyczyściłem względnie powierzchnię przy których miało nastąpić klejenie.

Co na to powiecie?

 

Edit:

 

Świetlówka jest tego typu http://www.swiatlo-ogrod.pl/_var/gfx/74 ... 784fac.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja dałbym na wkręty. Zapewne w zestawie były części dołączone do montażu i myślę, że zamontowanie ich nie było by dużym problemem, a nie martwiłbyś się, że ci wpadnie do wody. Kupiłem taką w BricoMarche i zestaw był.

Link to comment
Share on other sites

Panowie, może w zestawie i były wkręty do montażu, ale kupiłem tę świetlówkę jakieś 2 lata temu i nie mam żadnego osprzętu do niej:) Świeciłem nią w drugim zbiorniku, gdzie trzymam welony. Nigdy nie zauważyłem żeby znaczniej się nagrzała (spokojnie można ją było wziąć w dłoń i nic się nie działo, była jedynie ciepła). Jak do tej pory wszystko trzyma. Jutro sprawdzę czy dobrze trzyma.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...