Skocz do zawartości

Czy taka obsada może być?


Szczepan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy taka obsada może być w akwa 300l o wymiarach 120x50x50 ze sporą ilością roślin?

50x neon inessa

6x mieczyk hellera

1+3 bojownik wspaniały

6x pielęgnica ramireza

8x kirysek

8x otosek

Jeśli tak, to jakie ryby mogę dopuścić? Jeśli nie, to z jakich ryb zrezygnować/zastąpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50x neon inessa -

6x mieczyk hellera - 6 samców? jak 2 haremy to szybko będziesz miał problem z małymi:)

1+3 bojownik wspaniały - duży zbiornik to może większy harem? 1+6

6x pielęgnica ramireza - sporo ich, myślę że 2 pary będzie bezpieczniej

8x kirysek - jak ma być roślinniak z roślinnym podłożem to trudno o kiryski. Sam się zmagam z tym dylematem i postanowiłem im zrobić plażę + wpuszczę je dopiero jak cała amazonia obrośnie

8x otosek - spokojnie i 25 może być:) lub 6 kosiarek

 

 

Widzę że sporo akwariów robisz. Na twoim miejscu odszedłbym trochę od schematu neonów ramirezek itp:)

 

przykład:

zwinnik blehera - 50 (piękność)

bojownik 1+6

prętnik karłowaty 1+3

pielęgniczka borella 2+2 (spokojne rybki, sąsiad ma)

6 kosiarek (chociaż otoski zrobią mniej zamieszania)

+ krewcie Amando

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę że kolejne 300L doszło ci w 'planach' myślałem i myślałem ale w końcu cię rozgryzłem i wiem jaki masz poboczny cel w twoim 'forumowaniu', z tym, że nie wiem jaki masz w tym cel główny. Czy nabijanie postów sprawi że będziesz super wyjadaczem, Czy zyskasz na tym wiedzy która bez połączenia z praktyką wyleci jak szyba bez kitu? Czy pozostawi to spełnienie i życie w świecie marzeń?Czy twoje 72L zabłyśnie i powali na kolana? Czy mając już w końcu ten cały zoolog w pokoju myślisz , że dasz radę ogarnąć ten cały bajzel skoro nie potrafisz się zająć jednym porządnie? Denerwujesz mnie ponad miarę tymi pytaniami z kosmosu, bo i 3000 napisanych postów sprawi, że dalej będziesz zadawał kolejne bezsensowne pytanie o to samo i odpisywał to samo i w ogóle mdło. Chyba dobrze powiedziałem co Szczepan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę że kolejne 300L doszło ci w 'planach' myślałem i myślałem ale w końcu cię rozgryzłem i wiem jaki masz poboczny cel w twoim 'forumowaniu', z tym, że nie wiem jaki masz w tym cel główny. Czy nabijanie postów sprawi że będziesz super wyjadaczem, Czy zyskasz na tym wiedzy która bez połączenia z praktyką wyleci jak szyba bez kitu? Czy pozostawi to spełnienie i życie w świecie marzeń?Czy twoje 72L zabłyśnie i powali na kolana? Czy mając już w końcu ten cały zoolog w pokoju myślisz , że dasz radę ogarnąć ten cały bajzel skoro nie potrafisz się zająć jednym porządnie? Denerwujesz mnie ponad miarę tymi pytaniami z kosmosu, bo i 3000 napisanych postów sprawi, że dalej będziesz zadawał kolejne bezsensowne pytanie o to samo i odpisywał to samo i w ogóle mdło. Chyba dobrze powiedziałem co Szczepan?

kolega zadaje mądre pytania. Masz podstawy aby twierdzić że pisze bajki? Nie od razu kraków zbudowano. Ja też zacząłem od miesiąca zadawania pytań zanim wziąłem się za zakupy. Minęły 3 miesiące i dopiero jutro mi zbiornik mają dostarczyć (oby). Mi się podoba w szczepanie to że chce zrobić kilka zbiorników a nie w 1 trzymać po 15 gatunków (tak jak ja :D:D )

 

to że ma 13 lat nie znaczy że nie założy akwariów;) mam kuzyna 14 lat który z pomocą forum roślinyakwariowe ma holendra 300l który na prawde nieźle się prezentuje (wiadomo jest też pomoc rodziców, na ale można) Niech się chłopak uczy, nawet jeśli tych planów nie zrealizuje w tym roku, to wiedza kiedyś mu się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabierasz się jak pies do jeża, bo wiesz co z czym się je i skrupulatnie dążysz do swojego zbiorniczka i nawet fajnie ci to wychodzi. Sam robię kostkę 42l teraz robię półkę i belkę oświetleniową a przez informację których nie znajduję zakładam nowe tematy. Człowiek który pisze że ma syf w jedynym zbiorniku który posiada a planuje ich kilka z czego dwa czterokrotnie większe jest dla mnie bajkopisarzem a nie akwarystą zapaleńcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega "togaj" mnie rozumie. W cale ni nie zależy na tym, aby być wyjadaczem. Po to zakładam tyle tematów, aby nie popełniać błędów przy zakładaniu kolejnych baniaków.

 

Ps. Syf w obecnym akwa mam spowodowany zakwitem pierwotniaków, ale nie robię restartu, ponieważ kasuje obecny zbiornik (zbiornik niewymiarowy, przez co nie mogę dokupić pokrywy).

 

@Togaj. Mi pomagają przy akwariach brat 18-to letni i jego kolega. Obaj siedzą w akwarystyce ponad 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramirezek jednak nie będzie w tym akwa.

50x neon innesa

6x samiec mieczyka

1+6 bojownik

1+3 prętnik karłowaty

10x otosek

6x kirysek

Czy tak może być.

To nie będzie AQ roślinne. To będzie ogólne. Kolega ma sporo roślinek, a na podłoże ma piasek bazaltowy. Wszystko rośnie bardzo pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nikt co się zna ci nie odpowiedział togaj dopiero zaczyna a mnie bardziej rośliny pociągają więc nie czuj się zadowolony. Co ci się widzi w tym 300L? Wszystko ze szczegółami jakbyś zakładał temat z własnym zbiornikiem. Wtedy dyskusja będzie 'wrzała' puste słowa są puste pamiętaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium widzi mi się tak:

Rośliny tylko wysokie na 2 planie, a na 1 jakaś trawka/ mały heniek

Na około 1/4 powierzchni wody rośliny pływające.

Na pewno czarne podłoże.

Widzi mi się tam duża ławica neonów, mieczyki, a reszta ryb, żeby nie było takie jednolite.

Z tyłu czarny/ zielony/ niebieski brystol.

Może dam jakieś małe rośliny na 1 plan, ale jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium widzi mi się tak:

Rośliny tylko wysokie na 2 planie, a na 1 jakaś trawka/ mały heniek

Może dam jakieś małe rośliny na 1 plan, ale jeszcze nie wiem.

Przeciwwskazań nie widzę. Powtarzasz się 2x

 

Togaj. Przeczytaj jeszcze raz. Ja nie mam małe doświadczenie 15lat z przerwami ale na ludziach się znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...