Skocz do zawartości

Czy kiryśnik obgryza ogony ?


mwwakcja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem . W moim akwa (126 l) mieszka :

 

- 1 glonojad

- 1 kiryśnik

- 8 gupików + narybek

 

U jednej małej rybki zauważyłam dziwny ogon , nie wiem czy jest obgryziony czy to jakaś wada .

Mam do was pytanie . Czy z mojej obsady któraś z ryb mogła obgryźć ogon młodemu gupikowi ?

Czy mógł to być kiryśnik ? Gupik ?

Bardzo mi zależy na odpowiedziach bo nie wiem co mam dalej robić , a nie chciałabym żeby taka sytuacja się powtórzyła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ...nie trzyma się jednak czytałam że jeśli są same gupiki to można trzymać , po za tym mam dużo roślin a w kotniku nie rosły i w ogóle jakieś smętne były te małe .

 

O ile dostanę odpowiedz czy to nie kiryśnik obgryza to myślę ,ze jest ok bez kotnika , chyba że to on to wtedy będą osobno .

Ale myślę ,że gdyby kiryśnik obgryzał to wiecej rybek by było nadgryzionych , a tak to sama nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , najbardziej własnie kiryśnika podejrzewałam . Czyli mówicie ,że to gupiki ?

Sama już nie wiem , miałam już kilka miotów i nic takiego sie nie działo , jedynie teraz . Wczoraj pisałam ,że jedna

rybka ma dziwny ogon - dziś widzę że więcej tak wygląda z tym ,że one są jakieś zniekształcone , czy to mogą być jakies wady u tego miotu ?

Mam w tej chwili 3 mioty i ten środkowy tylko tak wygląda , ani u tych starszych ani u młodszych nic takiego sie nie dzieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady wstawić zdjęcia ponieważ mam słabej jakości aparat i nic z tego nie wyjdzie .

No nic w takim razie będą obserwować co się będzie działo dalej .

Jednak teraz wiem na pewno ,że to jakaś wada tego środkowego miotu , ponieważ i te mniejsze i większe czują się

dobrze i nic im nie dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem.

 

Akwarium 30 litrów

5 neonków

2 kiryski

2 żółtaczki

i chyba już tylko 4 lub 5 gupiki

 

no i ktoś tym gupikom ( dziś w nocy jednego dopadło ) - w ciągu dnia kolejnej takiej małej rybce ( nie pamiętam nazwy) - zjadło ogon i rybki zdechły.

 

Ja podejrzewam kiryski ( one takie są już spore i takie jakieś bojowe mi się wydają ) że zjadają ogony innym.

Powiedzcie czy to one mogą być - bo już nie mam siły ( nawet kiedyś jeden taki malutki biały kirysek stracił ogon).

 

TELKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telker - masz bardzo źle dobraną obsadę. Dlatego są problemy...

 

Neony hoduje się od 50l w górę.

Kiryski są stadne, 2 to nie stado, a większość popularnych gatunków potrzebuje 3x większego akwarium niż masz.

Żółtaczki też potrzebują większego baniaka i wymagają zupełnie innych warunków środowiskowych niż choćby neony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...