Jump to content

akwarium 112 pomoc przy starcie


Recommended Posts

Witam mam zamiar kupić zestaw akwariowy 112 litrów jest tam w nim filtr http://allegro.pl/aquael-filtr-wewn-turb...68639.html i grzałka tej firmy 100W http://allegro.pl/grzalka-zatapialne-do-...9287.html. posiada tez pokrywę z oświetleniem 1 X24 W t5. koszt takiego zestawu 249 zł. pytanie czy na początek to wystarczy.

Druga sprawa chodzi mi o podłoże wiele tu czytałem i mam troszkę mętlik jakie ono ma być czy ma to być piasek czy żwirek. Będę chciał mieć w swoim akwa jakąś roślinność, obsada rybek nie będzie wymagająca najprostsze według mnie jakie mogą być neonki gubiki jakieś kiryski na dno może krewetki i jakieś ślimaki bez żadnych wymagających ryb ale o tym dopiero gdzieś za miesiąc. czy trzeba kupować to specjalistyczne podłoże, czy trzeba dawać tą ziemie na sam spód.

Czy lepiej dać na podłoże piasek kwarcowy np taki http://allegro.pl/najbielszy-piasek-kwa ... 91059.html czy http://allegro.pl/czarny-grys-bazaltowy ... 22404.html

 

Proszę o odpowiedź

 

mój gg 2096483

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze nie gubiki tylko gupiki, ta "ziemia" na dno to zależy czy chcesz mieć dużo i ładnych wymagających roslin po drugie przy tym oświetleniu które jest w zestawie wiele nie zdziałasz więc się zastanów nad tym.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim jeśli nie dajesz podłoża dedykowanego do akwarium to musisz je dobrze wypłukać i wygotować, a przed tym jeszcze sprawdzić czy nie będzie ci zmieniać parametrów wody (jak się jednak na ten żwir uprzesz to ktoś ci podpowie co możesz sprawdzić i jak). Pod żwir warto dać choćby cienką warstwę (1-2cm) jakiegoś nawet niedrogiego substratu - choćby nawet ziemi ogrodowej, lub z kretowiska. Nie ważne czy rośliny są mało wymagające czy nie - to im nie zaszkodzi, a najpewniej pomoże.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...