Skocz do zawartości

Ile rybek w akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Własnie uruchomilismy w domu akwarium. Ma 102 litry.

Kupiliśmy rybki

10 x gupik

5 x mieczyk

5 x kirysek

5 x gurami

2 x pręcik pregowany

 

Czy taka ilośc rybek może być w jednym akwarium o takiej pojemności ?

Narazie sa małe i ledwo je widac ;) ale jak urosnął ???

 

Można prosiś specjaliste o poradę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Własnie uruchomilismy w domu akwarium. Ma 102 litry.

Kupiliśmy rybki

10 x gupik

5 x mieczyk

5 x kirysek

5 x gurami

2 x pręcik pregowany

 

Czy taka ilośc rybek może być w jednym akwarium o takiej pojemności ?

Narazie sa małe i ledwo je widac ;) ale jak urosnął ???

 

Można prosiś specjaliste o poradę ?

Czesc Agatka

Gratuluje zalozenia nowego akwarium, ale widze nie tylko jeden problem. Po pierwsze nie napisalas ile czasu dziala juz akwarium i czy woda jest dojrzala. Powinnas zmierzyc wszystkie parametry wody i wybrac obsade na podstawie twardosci i pH wody, lub przystosowac wode do gatunkow, ktore chcialabys trzymac. Gupiki wola wode o wyzszym pH, a kiryski y gurami lepiej czuja sie w wodzie neutralnej. 10 gupikow zajmuje wlasciwie juz caly Twoj litraz, gdyz trzeba wziac pod uwage, ze szybko sie rozmnazaja.

Co do ilosci, tak jak pisal kolega, powinno liczyc sie 1cm ryby bez ogona na litr wody, ale sa wyjatki. Ryby takie jak gurami sa terrytorialne, jesli chodzi glownie o samce i kazda para potrzebuje 25 L. W przypadku, gdy jest wiecej niz jeden samiec gurami powinnas dostarczyc kazdemu samcowi 40 L i akwarium gesto zasadzone roslinami, aby samce i samice mogly sie schowac przed atakami. Powinnas pozbyc sie 3 gurami. Przyjrzyj sie, czy masz juz moze parke i oddaj pozostale osobniki. Poza tym pretnik pregowaty jest ryba rowniez z rodziny gurami male, tak wiec musisz wybrac, albo pare gurami, albo pare colisa, bo za kilka tygodni, jak urosna zaczna sie walki o terrytorium, w ktorych osobniki slabsze moga zostac zabite przez samca dominujacego. W zamian mozesz wziasc jeszcze 2-3 kiryski, gdyz sa to ryby stadne i im wiecej osobnikow, tym lepiej sie czuja. Po za tym kiryski zajmuja glownie dno akwarium a gurami gorna, zostaloby miejsce w srodkowej czesci akwarium. Zostaje sprawa mieczykow i tutaj trzeba pamietac, ze sa to ryby bardzo ruchliwe i moga stac sie problemem gdy trymasz w akwarium gurami, gdyz gurami jest ryba spokojna i mieczyki moga je stresowac, co doprowadzi do atakow. Na jednego samca mieczyka i 3 samiczki potrzebne jest akwarium okolo 60 L i duzo przestrzeni do plywania. Tak wiec musisz sie szybko zdecydowac, czy chcesz pozostac przy mieczykach i kiryskach, czy wolisz pare gurami lub pretnikow i kiryski i przede wszystkim sprawdz parametry wody (pH i twardosc), aby wiedziec, ktore ryby lepiej dostosuja sie do tych parametrow.

Powodzenia ;) i czekam na zdjecia akwarium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Admin, weź pod uwagę, że niektórzy trzymają ryby w 10 l. i jest dobrze.

Nie każdego stać na większe akwa. To nie 20 zł. Akwa jak akwa, ale osprzęt, roślinki, ryby...

 

Ja w 10 l. trzymam 5 gupików. Wiem, że będą się rozmnażały, ale żyję teraźniejszością.... Są wesołe, pływają i ganiają się, są ruchliwe, i nie wygląda na to żeby im było źle. Nie chorują, moja malutka chowa się ładnie i się z nimi już zaprzyjaźniła, i lubią się bawić miedzy liściami roślinki. Prawdę mówiąc, to mam moje małe, wymarzone akwa. Nie myślałam, że będzie tak świetnie. Rybki są piękne, roślinka super, a akwa teraz w porównaniu z wcześniejszym wygląda miodzio.

 

Będę się broniła, bo uważam że jeśli naprawdę nie ma miejsca na duże akwa to te 10 l. też może byc!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja musze powiedziec ze patrycja nie zgadzam sie z toba...w 10l nigdy nie bedzie równowagi biologicznej jest to za mały zbiornik...to po pierwsze po drugie czeste podmiany wody = utrata bakteri potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania akwa (rozkładu azotanów)....a po trzecie jeśli napisałaś ze niekórych nie stac wydac te 200 zł i zrobic jakis lepszy zbiorniczek to niech sie za akwarystyke nie biora...bo te hobby wymaga od właściciela czasu i pieniedzy....a ryba to tez istota żywa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ale w sklepie rybki są na bieżąco sprzedawane...

 

Patrycja, nie zrozumiałaś o co mi chodziło. Tu nie chodzi wcale o dobro Twoje, czy kogokolwiek. Nie chodzi tu także czy kogoś stać, czy nie, czy akwarium się zmieści, czy nie itd. Tu chodzi przede wszystkim o rybki. To one mają się czuć dobrze, nie tylko przez jakiś czas, ale przez cały swój żywot. W akwarystyce chodzi właśnie o to, aby ryby, czy też inne stworzenia wodne, czuły się w zbiorniku, jakby to był fragment ich naturalnego środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jesli rybki sie tam na razie dobrze czuja to czemu nie.

moze z czasem zalapie tzw bakcyla i kupi wieksze aqua a na razie odpuscie mu i poradzcie co jak i dlaczego a wtedy moze nastepna osoba dolaczy do tej wspanialej spolecznosci ktora posiada aqua( a noz widelec moze za n-lat bedzie mial450tke?)

pozdrawiam 3mka sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...