Skocz do zawartości

Aquael FZN 2 - jakie włady?


sokor89a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem filtra Aquael Versamax Fzn-2, obecnie do koszyków na wkłady mam gąbki, Aquael NitroMAX Pro, AQUAEL ZEOMAX Plus.

Jak myślicie to dobra kombinacja, czy dodalibyście/odjęli jakiś element? Myślę nad Aquael NitroMAX Pro, jest dość drogi ok50zł może da się to czymś zastąpić czymś lepszym?

Dodam że akwarium ma 50l a ten został kupiony bo mam zamiar wymienić swoje akwarium na większe (ok 150-160l).

 

Wszelkie rady mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego mówisz że jest za mały? Ten filtr jest do akwariów od 40-200L, a jego max. przepływ to 800l/h.

To co piszą producenci zarabiający na wciskaniu swoich produktów jak największej rzeszy ludzi, a to jaka jest praktyka to dwie różne rzeczy. Dedykowane litraże to bajki lepsze niż pisał Andersen... ;)

Ten filtr raczej nie da rady w tym litrażu, a przepływ jest drugorzędnym parametrem jak chodzi o filtracje - szczególnie biologiczną. Najważniejsza jest ilość miejsca na wkłady.

 

Ja w 168l mam go jako drugi - mechaniczny. Wspomaga kubeł, ale samego go w tym litrażu po prostu nie widzę. Może dwa FZN2, ale jeden sam - nie. ;)

 

Ta kaskada jest idealna w okolicach 50-60l. Lepszego filtra w tej cenie się nie znajdzie. W 80l jeszcze daje radę. Wyżej powinno się już kupować FZN3 - ale on jest już w cenie najtańszych kubłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje widzę 2:

- dokupienie drugiej kaskady FZN2, lub lepiej FZN3.

- dokupienie kubła, choćby najtańszego HW302 za 110zł.

 

Polecam rozwiązanie drugie - ze względu na porównywalną cenę do FZN3 i dużo większą wydajność kubła. ;)

Wtedy z wkładami nie ma problemu, kubeł zasypujesz keramzytem [2-3zł...], kaskadę zostawiasz z gąbkami jako filtr mechaniczny. Takie rozwiązanie mam u siebie i bardzo sobie chwalę. ;)

Taka filtracja wystarczy nawet przy sporej obsadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, w sumie to tak na filtr mógłbym wydać max 200zł. Może to nie jest góra kasy ale też nie mało ;) Czytałem recenzje o tym filtrze który mi podałeś i podobno jest dość głośny :zamieszany: czy to prawda ? Może w tym przedziale coś da się kupić lepszego, chyba że ten jest taki dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też zamierzam go do szafki wepchać. Czytałem też można go wyciszyć poprzez podłożenie maty pod spód. Czyszczenie tego kubełkowego co ile wykonujesz, jeśli można wiedzieć.

A co do FZN 2 to kupię ten wkład i włókninę żeby odfiltrować mniejsze odpadki, niech się do czegoś przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...