Skocz do zawartości

Dlaczego wszystkie rybki w akwarium mi zdechły?


igor1412
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mam pytanie: mam akwarium 23l. Mam je dopiero tydzień. Mam grzałkę porządną ustawioną na 26 stopni, filtr z napowietrzaczem.

Kupiłem razem z akwarium bojownika samca, 1 krewetke i jakąś inną rybę, nie znam nazw i miałem już w domu 1 bojownika samicę!

Akwarium kupiłem we środę a rybki do niego wpuściłem w czwartek wieczorem. Następnego dnia ta rybka której nie znam nazwy, ona była płaska to umierała przez 1dzien i w końcu musiałem ją zabić aby nie cierpiała. Miała jakiś paraliż bo jeszcze jak była żywa to się wygięła. 5 dni później zdechła mi krewetka a następnego dnia bojownik samiec! Filtr z napowietrzaczem chodzi rano i wieczorem. Jeszcze nie zdążyłem kupić żywych roślin, więc mam taką plastikową trawę. W zoloogiku pani poleciła mi pani filtr od razu z napowietrzaczem, ale on jest od 50litrów do 100. Rybkom nic nie robi więc go nie wymieniłem na słabszy! Proszę o pomoc dlaczego te rybki mi zdechły? Pomóżcie!

 

mandy29: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok żwirek był niekolorowy tylko zwykły a z grzałką wszystko porządku i z filtrem żwirek nawet wyparzyłem zresztą wszystko co dałem do akwarium oprócz plastikowej roślinki ale ona była w kuli z inną rybką i nic się nie działo!

 

mandy29: Pisownia!

 

Edit:

A czy jak filtr jest za mocny i robi większy prąd i spycha rybki na boki to też przeszkadza? Mam go wymienić?

 

mandy29: Edytuj posty. I przyłóż się do pisowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co przychodzi mi na myśl to to,że kupiłeś chore ryby.

Wprawdzie akwa nie dojrzało,ale w młodości zdarzało mi się wpuszczać ryby do swiezej kranówki i żyły,więc to raczej nie powód zgonów,chyba że masz tragiczną wodę w kranie.

 

Co do filtra to jak nie ma regulacji przepływu to lepiej zastosuj taki,który nie robi pralki w akwa.

Filtr musi śmigać 24h na dobę-non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je dopiero tydzień.

Kupiłem razem z akwarium bojownika samca, 1 krewetke i jakąś inną rybę, nie znam nazw i miałem już w domu 1 bojownika samicę!

Akwarium kupiłem we środę a rybki do niego wpuściłem w czwartek wieczorem.

To bezpośrednie powódy kłopotów.

Pośrednim natomiast był brak elementarnego przygotowania przed założeniem akwarium. Wystarczało poczytać 30 min czasu i uniknąłbyś śmierci rybek...

 

Jeśli nie słyszałeś o cyklu azotowym, nie słyszałeś też pewnie o aklimatyzacji ryb. To mógł być kolejny powód takiego stanu rzeczy, szczególnie w połączeniu z nieodstaną kranówką.

 

Zacznij jeszcze raz od początku:

viewtopic.php?f=43&t=6354

Poczytaj - najlepiej kilka razy. Później skonsultuj na forum obsadę, filtr itd. Dopiero wtedy możesz mieć jaką taką pewność że historia się nie powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...