Jump to content

[72l] ogólne

Abek
 Share

Recommended Posts

Witam :) jestem nowy na forum, akwarystyką interesuje się od jakiegoś miesiąca, kiedy to opiekowałem się zbiornikiem brata. Do rzeczy: postanowiłem założyć własne akwarium. Wybrałem 72l, które kupie za jakiś miesiąc. Po lekturze interesujących mnie tematów na tym forum oraz kilku innych stronach poświęconych akwarystyce wymyśliłem taką obsadę:

- bojownik 1+3

- zmienniak plamisty 1+2

- neonki 15, zastanawiam się czy mogą to być jakiekolwiek neonki (oczywiście wszystkie jednego rodzaju), inaczej mówiąc czy np. albinosy mają inne wymagania niż neonki innesa

- kirysek pstry 6

Czy taka obsada się sprawdzi?

Oprócz tego oczywiście jakieś rośliny, ale o tym zdecyduje jak jeszcze trochę poczytam, póki co skupiałem się raczej na rybach. Żeby nie zakładać osobnego tematu, jaki filtr do takiego akwarium z taką obsadą polecacie?

72l to mało szczególnie że ma zwykle tylko 60cm długości (trzeba by było zmniejszyć ilość neonek i zamienić kirsyki pstre na pandy). Im większe tym lepsze. weź coś od 80cm. ;) Do typowej 112l ta obsada mogła by być, zwiększyłbyś wtedy ilość o 2 sztuki. Albinosy ale zależy jakiego gatunków. Neony czerwone i zielona są z nie co bardziej wymagające od Innes.

bojownik 1+3

Odpada czasami jak bojowniki się wszciekają zabijają neonki.Umnie zabiły raz 3 neonki

- zmienniak plamisty 1+2 .Za mały litraż kup 5 gupików i

- neonki 15.Za dużo oddaj 5

- kirysek pstry 6 .Zmień na panda

I będzie dobrze.