Jump to content

Potrzebuje porady na temat filtra

Recommended Posts

Witam

Posiadam malutkie akwarium i filtr Aquael fan mikro który spisuje się już kilka lat i to znakomicie.Obecnie jestem w trakcie zakładania większego akwarium i potrzebuję porady.Bardzo bym chciała zrobić sobie tak zwaną kurtynę z bąbelków.Już sprawdzałam na allegro różne tego możliwości ale chciałam się dowiedzieć czy mogę do tego małego filtra wewnętrznego podłączyć rureczkę i wsadzić pod kamienie aby były bąbelki? ponieważ na allegro oferują filtry i tam jest napisane że można tak zrobić.Nie wiem czy nic się nie stanie filtrowi ponieważ widziałam specjane pompki specjalnie do napowietrzania ale i tak muszę kupić nowy filtr więc się zastanawiam czy muszę kupić filtr i pompke czy można to zrobić właśnie takim sposobem jak wcześniej opisałam.Proszę o poradę...

Witam doris.

Wiesz co ja bym kupił 2 osobne sprzęty odpowiedzialne za jedną rzecz. Filtr głównie ma słóżyc do filtrowania wody i tego się trzymajmy. A pompkę do napowietrzania wody (filtr też to robi, no ale pompka to pompka). Powiedz jakie akwarium planujesz kupic? Jeżeli się decydujesz na zbiornik 100-150L to ja Ci proponuję zostac przy filtrze AQUAEL'a ja w swoim 112L mam właśnie AQUAEL'a Fan2 PLUS i daje radę ;). Ale do większych jak np 120-130L proponowałbym AQUAEL'a Fan3 Plus

Pozdrawiam :)