Skocz do zawartości

Folia aluminiowa a natężenie oświetlenia


Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam Wszystkich Forumowiczów

 

Posiadam zbiornik 126 l. i niedawno zainstalowałem bimbrownie. Oświetlenie akwarium, to 2x18 W. Obliczyłem, że wychodzi w przybliżeniu 0.3 W na litr. W związku z tym mam jedno pytanie. Czy obklejenie pokrywy od wewnątrz folią aluminiową, zwiększy natężenie światła? Pytam z tego względu, ponieważ dowiedziałem się, że moc świetlówki jest uzależniona od jej długości, a obecnie nie mam możliwości zrobić dostawki jeszcze jednego neona. Jeszcze odnośnie pytania. Jeśli takie odbicie światła od foli aluminiowej daje dobre efekty, to czy przekłada się to na moc oświetlenia? I jeśli tak, to w tym przypadku o ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc świetlówek się nie zmieni, nawet ich wydajność się nie zmieni. Zmieni się natomiast ilość światła docierającego do akwarium.

 

Jak bardzo? Na tyle dużo że będzie różnica i warto się w to bawić, ale też na tyle mało że nie zastąpi to dołożenia kolejnych świetlówek. Więc o bardziej wymagających roślinkach, z folią czy bez - na standardowym świetle można zapomnieć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja przez 1 rok używałem foli(nadal mam pokrywę obklejoną,lecz nic nie zastąpi odbłyśnika

A miesiąc temu zakupiłem odbłyśniki i jest lepiej niż sama folia.Cena odbiornika to około 15 zl szt. ja bym bardziej w to inwestował...,ale tak jak kolega pisał nie zastąpi to dodatkowego oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...