Skocz do zawartości

HW 302 czy wystarczy do 200l ?


feddy17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie .

 

W najbliższym czasie zamierzam kupić zbiornik 200l 100x40x50 i zastanawia mnie pewna kwestia , a mianowicie czy ten filtr byłby odpowiedni , więcej tutaj http://allegro.pl/przedsprzedaz-filtr-z ... 81159.html , oraz czy różni się dużo od swych droższych odpowiedników ??

 

 

Co o tym myślicie ? No i czy w ogóle opłaca mi się go kupować ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go w 168l razem z FZN2 i jest ok. Filtr sprawuje się bardzo dobrze, szczególnie biorąc pod uwagę to że mógłbym sobie kupić jeszcze dwa, a i tak by wyszło mnie to taniej niż jakiś dobry markowy sprzęt. ;)

Sam w 200l bez jakiś szaleństw w obsadzie powinien dać sobie radę, ale lepiej by było już kupić model 303A.

czy różni się dużo od swych droższych odpowiedników ??

 

Jakość wykonania, brak bajerów w stylu regulacja przepływu, kółeczka, a nawet włącznik. Silnik je dużo więcej prądu niż odpowiedniki u konkurencji, ale jest równie cichy. Coś za coś. Fajerwerków nie ma, ale filtr spełnia swoje zadanie. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpoważniejsza wada jaką zauważyłem może być kłopot z ewentualnym serwisem gdyby coś się zepsuło... W tym wypadku raczej nawet nie ma co marzyć o szybkiej naprawie, lub dostaniu bezproblemowo nowego egzemplarza nazajutrz z karteczką "Przepraszamy za usterkę".

 

Jednak te chińczyki wbrew wielu innym filtrom z Państwa Środka nie są jakoś specjalnie bardziej awaryjne niż markowe produkty. Mogą być pewne problemy z uszczelkami, ale jak będziesz używał kubła tak ja się powinno i nie otwierał go co tydzień to wszystko będzie ok.

 

Ja doszedłem do wniosku że jeśli coś kiedyś padnie w nim poważniejszego to... zamiast bawić się w jego naprawianie kupie sobie nowy - a stary podłącze sobie szeregowo, lub zagospodaruje w jakiś inny sposób. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien się szybko zapchać. ;)

 

Wkłady - zależy jakie. Włókninę tak, można wymieniać. Gąbki czyścimy. Węgiel/zeolit/woreczki przepływowe wymieniamy gdy tracą swoje właściwości. Ceramika/keramzyt - jeśli jest taka wyraźna potrzeba, w której istnienie wątpię to można je przepłukać. Wymieniamy po paru latach jak popękają.

 

Z dostępem do wkładów też nie ma problemu. Wszystko ładnie się demontuje i nie potrzeba do tego nawet czytać instrukcji. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...