Skocz do zawartości

Glony na szkle, a glonojady .....


Jakub_Kar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W nawiązniu do tematów (i w oczekiwaniu na krytyke):

viewtopic.php?f=106&t=22500

viewtopic.php?f=106&t=20836&start=0

viewtopic.php?f=86&t=21308

chciałbym poprosić o rady.

W moim baniaczku mam bez zmian 25l, ale nieco go przemeblowałem, dodałem brzęczyk, korzeń, zmieniłem wystrój i rośliny.

Obecnie wygląda to tak:

Dołączona grafika

Niestety nie pamietam gatunków flory, ale fauna to:

6x Gupik- 3 pary (2 czerwone, 2 żółte, 2 niebieskie)

4x Razbora Czerwonopręga

5x Bystrzyk Czerwony

2x Kirys Pstry (mały- chyba samica, zdecydowanie większy to myśle że samiec)

mnóstwo krewetek CR (o ile nie pomyliłem z RC)- ok 25-30

1x Piskorek Myersa

2x Glonojad- nie moge odszukać nazwy gautnku- mam jedynie takie zdjęcie (teraz są już o połowe wieksze):

Dołączona grafika

 

Niestety glonojady nie zajmują się wogóle czyszczeniem szyb (a chyba teoretycznie powinny). Są na korzeniu, kamieniach, ale na szybach nie- do tego są bardzo płochliwe.

Jedzenia, które dostają pozostałe rybki też nie jedzą, wiec coś muszą jeść, ale co........ :?:

Na początku czyścik magnetyczny dawał rade (mimo czasami grubej warstwy), ale obecnie twordzy się bardzo cieniutka warstwa glonów, czasami nawet punkty o średniy 2-3mm- niestety usunięcie ich czyścikiem jest trudne i czasochłonne, a skrobaczki wole nie używać- nie chce narobić rys.

 

Prosze o rady jak najlepiej te glony usuwać, co zrobić aby glonojady się nimi zainteresowały....... :?:

Z góry dzięki za wszelką pomoc i rady, jak również słowa krytyki.

 

Pozdrawiam K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojnik niebieski (Ancistrus multispinnis)odmiana weloniasta ...za małe masz akwarium na te ryby jedyne co ci pozostaje to wpuszczenie krewetek RC ,babaulti możesz tez kupić ślimaki zjadające glony poszukaj na alledrogo .

 

 

Co do glonów to :arrow:

 

Zacznijmy od tego, że zakwit może oznaczać niedojrzałe akwa

 

Zbyt szybki rozwój glonów może być spowodowany zbyt wysoką koncentracją związków azotu i fosforu. W celu zapobieżenia ich nadmiernemu wzrostowi należy pamiętać o regularnej częściowej podmianie wody. Ma to szczególnie duże znaczenie w akwariach z liczną obsadą ryb, a niewielka ilością roślin. Można też dodać szybko rosnące rośliny do akwarium. W twoim akwarium jest za dużo ryb.

 

Jakie masz oświetlenie?

 

6x Gupik- 3 pary (2 czerwone, 2 żółte, 2 niebieskie) :idea:

4x Razbora Czerwonopręga :idea:

5x Bystrzyk Czerwony :idea:

2x Kirys Pstry (mały- chyba samica, zdecydowanie większy to myślę że samiec) :arrow: Za małe kwa ryba stadna do oddania

mnóstwo krewetek CR (o ile nie pomyliłem z RC)- ok 25-30

1x Piskorek Myersa

2x Glonojad- :arrow: do oddania za małe akwa

 

Gupik ,Razbora Bystrzyk wybierz jedna grupę 3 w jednym akwa 25 l to przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie wiem co Ci poradzić. To, że zbrojniki nie chcą jeść glonów z szyb, to nie ich wina. Nie ma się co spodziewać po rybce :-), że będzie akurat w danym miejscu ,, czyścić,, akwa, a w innym już nie. Tak to jest. Widocznie upodobały sobie inne miejsca. Może być też tak ( to już moje osobiste dywagacje ), że z pewnych części, przedmiotów w akwa, glonojady łatwiej mogą sobie ściągnąć glony, a w niektórych trudniej. Powiem jeszcze, że to kwestia czasu, kiedy Twoje glonojady zainteresują się szybami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...