Skocz do zawartości

Pojawiły mi się pierwsze glony CO ROBIC???


djmoniska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawóz jakiś jest pod piaskiem kwarcowym ale nazwy nie pamietam, do tego wlałam jakieś do wody witaminy i nawóz do roślil plus uzdatniacz. Awkarium mam jakiś miesiąc. Co2 podaje 4 dzień i od niego zaczeły się problemy roślinki żółkną jakieś glony się pojawiają :( itp masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej roślin żeby wygrały walkę z glonami, bo widzę że masz malutko. A na razie przecieraj je po prostu. Zielone, białe czy brązowe glony?

ale nazwy nie pamietam, do tego wlałam jakieś do wody witaminy i nawóz do roślil plus uzdatniacz

lepiej żebyś wiedziała takie rzeczy ;)

podaj więcej info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne zbiornik dojrzewa. Glony wygrywają z roślinami walkę o pokarm. Więcej roślinek szybko rosnących, przecieranie i cierpliwość, każdy to przechodzi nie ty pierwsza i nie ostatnia. Jaką masz obsadę i parametry wody, bo może w tym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mnie zjecie zaraz ale nie robilam rzadnych testów wody, czekałam 3 tygodnie aż akwarium dojrzeje i wrzuciałm rybki.

Moja obsada się dopiero rozwija ze względów finansowych, zamiast 3 prętników mam 1, zamiast 3 gurami mam 1, 4 razbory klinowe, 5 neonków, 1 otosek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę mi powiedzieć... czy możliwe że to przez co2 ??? jakiesz szopki się dzieją, roślinki żółkną a może 10 godzin świecenia to za mało??? mam 2x18w świetlowy. Dokupiłam na allegro teraz 4 roślinki szybkorosnące, myślicie że zniwelują glony???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę mi powiedzieć... czy możliwe że to przez co2 ??? jakiesz szopki się dzieją, roślinki żółkną a może 10 godzin świecenia to za mało??? mam 2x18w świetlowy. Dokupiłam na allegro teraz 4 roślinki szybkorosnące, myślicie że zniwelują glony???

Masz 36W na 112l czyli poniżej 0,5W więc bimbrownia nie jest potrzebna przy takim świetle, wlejesz nawozy, to problem się pogłębi. Masz możliwość albo dołożyć dodatkowe W albo zrobić zbiornik Low-tech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załatw sobie z 10 pistii albo rogatka i wrzuć do akwarium... Będa działąły jako dodatkowy filtr usuwający nadmiar niepożadanych związków z wody.

Kup jakiś nawóz... Od biedy jakieś Planta Gainer (makro i mikro) najmniejsze butelki (na próbę) i podawaj dawki przewidziane przez producenta. Jakieś efekty będą. Musisz obserwować... I reagować... Bo jak podajesz CO2 duzo świecisz a nie nawozisz to rośliny wykazują braki N, P, K i mikroelementów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załatw sobie z 10 pistii albo rogatka i wrzuć do akwarium... Będa działąły jako dodatkowy filtr usuwający nadmiar niepożadanych związków z wody.

Kup jakiś nawóz... Od biedy jakieś Planta Gainer (makro i mikro) najmniejsze butelki (na próbę) i podawaj dawki przewidziane przez producenta. Jakieś efekty będą. Musisz obserwować... I reagować... Bo jak podajesz CO2 duzo świecisz a nie nawozisz to rośliny wykazują braki N, P, K i mikroelementów...

 

 

To może zrezygnuje z tej całej bimbrowni, jest ona na prawde taka potrzebna??? Czy może szkodzi w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I reagować... Bo jak podajesz CO2 duzo świecisz a nie nawozisz to rośliny wykazują braki N, P, K i mikroelementów...

Po co CO2 pod takie światło? Jako bezwzględną regułę w oświetleniu akwarium przyjmujemy. przynajmniej 0,5 W na 1itr wody, wtedy CO2 spełnia swoją funkcję. Nawozy do młodych rozsad podajemy w zmniejszonej ilości, a przy Low-tech z 0,3 W/l jest zbędne. Dodaj sobie 3 świetlówkę lub ze 2 sztuki mniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dalej nierozumiem dlaczego O_o co ma co2 do oświetlenia??? przeciez co2 zostaje pochłoniete przez rośliny, co ma do tego oświetlenie??? sorki ale chciałabym to pojąc...

 

a co do oświetlenia to w akwa jest jasno, nawet za... moim zdaniem, za nieługo zbankrutuje na tej akwarystyce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaś się załamałam :( 3 świetlówki nie dołożę bo już mój mnie ściga że za miesiąc za prąd się niewybuję :P co do co2 to już nie wiem czy podawać... czy nie podawac eeeh :( i te glony :( może wystarczy że kupię 5 kirysków i 5 osotków.. ślimaków nie chcę bo żerą moje roślinki żarłoki jedne!!!! wyniosłam do sklepu!!!! Po ślimaku zostało tylko zdjęcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz prowadzić low tech, skoro fundusz nie pozwala, ale zlikwiduj wtedy tą bimbrownię, bo i tak nic nie da przy takim oświetleniu, posadź mało wymagające roślinki, nawozy ogranicz do absolutnego minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam ci w skrócie: AQ prowadzone metodą gdzie w zupełności wystarczą procesy naturalne bez potrzeby wspomagania ich stosowaniem skomplikowanych, kosztownych urządzeń technicznych, specjalistycznych środków chemicznych lub czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych i wkładów finansowych w oświetlenie CO2, nawozy itp Czyli takie oldskoolowe akwarium jak w latach 80-90 z kryptokorynami(pe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wsumie wszystko było by ok.. tylko te klony :/ narazie malusie plamki na przedniej szybkie ale już mnie to razi po oczach, i wiem że za chwile będzie tego multum. Zaznacze że jak kupiłam roślinki na allegro nie umyłam ich tylko odrazu posadziłam do akwa bo chciałam je jak najszybciej uratowac po męczocej podróży, a potem we wodzie jak się przyglądałam zauważyłam że już mają na liściach rożne zielone paści czy to z tego???? Może się roznoszą na całe akwa! Zapomniałam o tym napisać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...