Skocz do zawartości

Czy taki filtr wystarczy?


Szczepan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno starczy jeżeli nie planujesz dużych i dużo ryb. Widziałem takie fajne końcówki do odmulania do kubła

http://allegro.pl/supep-cena-promocja-w ... 81158.html

mógłbyś takie dać, gdybyś miał dużą obsadę, ale i tak mógłbyś dać taki bajer. Czy nie pisałeś niedawno tematu o filtrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajesz ich więcej porozrzucane po całym dnie i odmulanie z bani, wydajności też nie zmniejszysz jeżeli zastosujesz odpowiednią ilość kocówek. Fajne dyfuzorki są do kubełków ale ostatnio nie widziałem na allegro więc nie podam linka. Rozpuszczalność CO2 z butli lub bimbrowni znakomita i bąbelki nie pływają po AQ gdyż tak ładnie się rozpuszczają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajesz:

wkłady biologiczne:gąbki, porowate wkłady ceramiczne, lawę wulkaniczną lub specjalne elementy z tworzyw sztucznych - tak zwane bio-balle.

mechaniczne:gąbki, syntetyczne waty, żwir o różnej wielkości ziaren

 

 

Unikasz chemicznych takich jak:

wkładów absorbujących:węgiel aktywny i zeolit (jako wkłady chemiczne kwalifikuje się również wymieniacze jonowe np. kationit).

Możesz z chemicznych użyć: torf, szyszki olchy, żwir koralowy w zależności do tego jakich parametrów będziesz potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości masz multum w tym składzie który ci podałem, to już twój wybór. Ile kasy planujesz wydać wiosną na zbiorniki, osprzęt i resztę? Bo widzę, że wpadasz w szał zakładania wielu zbiorników :D Maniak akwarystyczny jakiś :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...