Jump to content

Czy taka obsada może być?

Szczepan
 Share

Recommended Posts

Witam. jednak zmiana. Nie będzie akwa 200l, tylko 300l. Będzie ono z dużą ilością roślin. Chciałbym mieć takie ryby:

15x rozbora klinowa

15x danio pręgowate

6x mieczyk hellera

4x skalar

10x kirysek

Czy taka obsada może być? Czy skalary nie będą zjadać mniejszych rozbór i dano? Czy mogę jeszcze dorzucić do tego jakieś ryby?

obsada ok, ja bym dołożył z 20 otosków lub 6 kosiarek i jakieś krewetki. Więcej skalarów danio ani razbor nie dawaj,

Skalary mogą zjeść razbory jeśli byś się zdecydował na galaxy. Razbory klinowej mam nadzieję nie zjedzą i nie powinny, sam zamierzam tak hodować

danio to większe rybki, więc nie ma strachu

tak w ogóle powinna być jedna ławica

Dlaczego POWINNA być? mówi się raczej że lepiej to wygląda, ale nie ma przeciwwskazań. Kwestia gustu. Duża ławica brzanek fakt - może się nie zainteresować obgryzaniem razbor.

PS:) skoro już masz ławicę brzanek i neonów to nie lepiej o coś innego się pokusić? jest masa pięknych rybek

Dlatego że ryby te w naturze żyją po parę/paręnaście tysięcy sztuk i w akwarium całe miejsce na ławice powinno być dla jednego gatunku. Bo 10-15 sztuk to praktycznie nic. Więc powinniśmy im zapewnić co najmniej kilkadziesiąt sztuk , szczególnie w taki zbiorniku,

Teoretycznie starczy. Ale pomyśl że żyjesz w wielkim mieście, codziennie widzisz mnóstwo ludzi. I naglę lądujesz w mieście gdzie żyją tylko parę osób. Nie mówią że ryby od razu padną czy coś tylko według mnie jak masz miejsce na ławice to tworzysz jak najlepsze warunki dla jednego gatunku a nie "niezłe" dla dwóch.