Skocz do zawartości

Planowane krewetkarium[25l]


AquaManiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wam przedstawić moje krewetkarium które jest w fazie rozrostu roślin. Chwilowo na przechowanie mam 27 neonek.

Tło zostanie zmienione.

 

Wymiary: 40x25x25

Filtr : Aquael Fan micro plus

Grzałka : Elite 25W

Oświetlenie : 25W

Podłoże : TetraPlant Complete Substrate - 3.8L

Roślinki : Gałęzatka na kokosie i kamyku, Kabomba, Hygrophila polysperma, Micrantemum umbrosum,moczarka kanadyjska, dojdą mchy.

Nawóz : Planta Gainer Carbo 1ml dziennie, Planta Gainer Ferro+ 1ml dziennie.

Dekoracja : Korzeń.

 

Planowana obsada : 10-15 Red Cherry.

 

Powiedzcie czy gałęzatka na kokosie się może przyjąć? jest przywiązana nitką co widać na zdjęciach.

post-7571-13685162796091_thumb.jpg

post-7571-13685162796576_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło będzie zmienione ja już wcześniej pisałem. A opłaca mi się filtr wewntętrzny Aquael Fan Micro Plus zamienić na Filtr zewnętrzny Elite Crystal Flo 20? chodzi mi i kubełek bo nie chce wycinać dziury w pokrywie i w miare tani. gałęzatke z kokosa zmienie na mech tylko nie wiem jaki doradzcie jakiś. Oceniajcie i krytykujcie zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie 10-15x Red Cherry i 2 ampularie :)

 

Na chwile obecną roślinki rosną jak szalone w tym podłożu :D

 

Edit:

Pomocy wpuściłem krewetki 4x RC i 4x Crystal red (red bee) i wszystkie siedzą na "główce" od grzałki dlaczego?

 

Edit:

 

a wszystkie neony główkami do tafli wody

 

Atreyu: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powód prosty. Masz filtr który ledwo daje radę przy w tym litrażu przy samym bojku - a ty masz 27 ryb tam. Ryby zatruwają się produktami przemiany materii. Dodatkowo jeśli wpuściłeś tam je wszystkie na raz to nic dziwnego...

 

Poza tym znasz parametry wody?

Akwarium dojrzewało min 2 tyg przed zalaniem?

Jak przeprowadzasz podmiany? Ile/co ile/na jaką wodę? Filtr działa 24/7?

Podajesz co2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda dojrzewała 2 tygodnie. Podmieniam co 2 dni po 1/3 wody. (80% z dojrzałego akwa i 20% świeżej)

 

Zacząłem właśnie intensywnie napowierzać wodę filtrem jutro będzie nowy ten jeszcze do jutra musi wytrzymać a jutro będzie

AQUAEL TURBO 350L

 

Filtr chodzi 24/7

 

Dojrzała woda którą wlałem jest z akwarium które mam już 1,5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda dojrzewała 2 tygodnie. Podmieniam co 2 dni po 1/3 wody. (80% z dojrzałego akwa i 20% świeżej)

 

Bardzo bardzo źle... wodę podmieniamy aby pozbyć się z niej szkodliwych związków. Lejąc wodę z drugiego baniaka bardziej szkodzisz niż pomagasz. Lej 100% Świerzej.

Poza tym najlepiej podmieniać wodę co tydzień w ilości 1/4-1/5. Częstsze i większe podmianki mogą destabilizować sytuacje biologiczną w akwarium, co ma skutki jakie widzimy. ;)

Choć w tej sytuacji, na razie częstsze podmianki są mile widziane.

 

Na szybko. Duża podmianka na odstaną kranówkę, najlepiej ok 50%.

Tymczasowo nie lej nawozów. Jak będzie nowy filtr to przynajmniej przez tydzień nie wyjmuj starego. Neony czym szybciej znikną z akwarium tym [dla nich] lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odstaną. Kranówka powinna być odstana przynajmniej 12-24h żeby chlor z niej wyparował. No chyba że nie masz chlorowanej wody, to możesz lać ją bezpośrednio do baniaka.

 

Myślę że jeśli przewertujesz dokładnie ten temat:

viewtopic.php?f=43&t=6354

To unikniesz wielu błędów w przyszłości. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem krewetkom sparzoną marchewkę ale puki co nie przypłynęły do niej.

 

ile taka marchewka może leżeć w akwarium aby nie zanieczyścić wody?

 

filtr AQUAEL TURBO 350L NIE POLECAM ! zepsuł się po 5 minutach pracy coś w nim strzeliło i przestał działać w dodatku beznadziejny uchwyt na przyssawki i trudna regulacja mocy ! Jutro idę go zareklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...