Skocz do zawartości

Filtr kaskadowy - Aquael FZN 2 czy AquaClear 50?


mika1688
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki mały dylemat, który z tych filtrów jest lepszy ;)

 

Mam akwarium 112l. Posiadam w nim filtr wewnętrzny ale postanowiłem zainwestować w coś lepszego. Obszedłem sklepy w moim mieście i takie 2 filtry wpadły mi w oko ale nie wiem, który wybrać. Cena w miare podobna.

 

Dodatkowo mam taki problem, że chciałbym go zaczepić z boku pokrywy ale od ścianki akwarium do płyty mam miejsce na 12,5 cm max. Wiem, że AquaClear wejdzie. Jeśli chodzi o FZN 2 to dół też jest w sam raz ale nie zwróciłem uwagi jak szeroki jest na górze, a tam wydaje się być trochę szerszy. Ma ktoś może któryś tych filtrów i mógłby zmierzyć ile cm odstaje od zbiornika?

 

Czytałem na forum, że FZN 3 byłby lepszy ale ten mi raczej już nie wejdzie :cry:

 

Może macie jakieś inne propozycje co do filtra?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem FZN 3 nie wejdzie,jeśli jego wymiary to 28,8cm x 16cm x 23,5cm a boczna ścianka akwarium 112l ma 35 cm?

 

http://www.mojeakwarium.com.pl/sklep/product_info.php?products_id=619

 

Zbyt pobieżnie przeczytałem pytanie.Chodzi o jego grubość...Nie ma możliwości częściowego spuszczenia wody i odsunięcia akwarium od ścianki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo mam taki problem, że chciałbym go zaczepić z boku pokrywy ale od ścianki akwarium do płyty mam miejsce na 12,5 cm max.

A właśnie takim cudem ;)

 

Nie chodzi mi o wysokość bocznej szyby akwarium, a o odległość między akwarium a płytą/ścianą.

 

Jeśli wymiary, które podałeś się zgadzają no to go tam nie wepchne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdyby mógł gdzieś wsadzić kubełkowy to nawet bym się nie zastanawiał ale niestety nie mam miejsca na ten filtr, a nad akwarium z tego co wiem on nie może być.

 

Po tym linku to chyba zdecyduje się na FZN 2. Ale czy będzie wydajny dla mojego aqua? Wg producenta powinien być ale producenci swoje a praktyka swoje :P Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wydajność to na pewno da radę.800l/h i do tego kaskada.

Jednak wiadomo,im większy tym lepszy.Znalazłem na necie info,że FZN 3 potrzebuje 12 cm,pozostałe 4 wchodzą do akwa :

 

-28.8cm x 16cm x 23.5cm dl. szer.wys tak?? to styłu mi się nie zmieści dam z boku.

-Tylko pamiętaj, że jest to szerokość całego filtra. Natomiast po zamontowaniu jego część znajdzie się w akwarium. Więc za zbiornikiem wystarczy jak będziesz miał 12cm.

 

Dobrze by było jakby się wypowiedział ktoś,kto ma ten filtr.Czy rzeczywiście 12 cm wystarczy.

 

Znalazłem jeszcze jedno info:

FZN-3 wystaje na wysokość ok 6cm, na bok ok 12 cm

Ja wziąłbym FZN 3 z ewentualną możliwością wymiany na FZN 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to wezme któryś z Aquael'a :) myślę, że ze sprzedawcą się dogadam.

 

A teraz takie pytanie jak go uruchomić ? Tylko nie chodzi mi o włączenie do prądu, bo to już wiem jak kaskade rozruszyć ale chodzi mi oto czy przez jakiś czas mają chodzić dwa filtry (stary i nowy) czy kupić (a chyba są) te bakterie i do filtra je wlać po czym włączyć samą kaskadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem właśnie na etapie zmiany filtra.Myślę zrobić tak,żeby przez tydzień chodziły dwa,potem przy płukaniu wkład z nowego i starego wypłukam razem i zostawię już tylko nowy filtr.Myślę że będzie dobrze.Ale pewności nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...