Skocz do zawartości

[180 ogólne] Prośba o opinie i sugestie


86wlodar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakładam na nowo akwarium po długiej przerwie. Rośliny posadzone (dzisiaj szczepiłem mchy) i już puszczają liście więc chyba jest ok. Mam prośbę o skomentowanie rozplanowania roślin bo nieomylny nie jestem a jest jeszcze okazja na poprawki ewentualne. Proszę o propozycje doboru ryb. Myślę o stadku 20-30 neonków (jakie radzicie?) oraz 5-6kirysach. Mam już harem bojowników oraz ślimaki ampularis. Proszę o poważne rady i sugestie. Czekam i pozdrawiam.

post-8686-13685162786008_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakładam na nowo akwarium po długiej przerwie. Rośliny posadzone (dzisiaj szczepiłem mchy) i już puszczają liście więc chyba jest ok. Mam prośbę o skomentowanie rozplanowania roślin bo nieomylny nie jestem a jest jeszcze okazja na poprawki ewentualne. Proszę o propozycje doboru ryb. Myślę o stadku 20-30 neonków (jakie radzicie?) oraz 5-6kirysach. Mam już harem bojowników oraz ślimaki ampularis. Proszę o poważne rady i sugestie. Czekam i pozdrawiam.

Pierwsze co się rzuca w oczy to ta fototapeta, Ja bym ją wymienił na jednolite tło nawet czarny worek na śmieci się nada lub brystol. Co do roślin za wiele ich nie ma napisz jakie masz oświetlenie wtedy można by było, coś Ci doradzić.

Na ławice możesz użyć np. innesa chociaż neony ostatnio są prawie w każdym akwarium, a co Ty na np. radostomusy albo jakieś razbory ?. Kiryski to minimum 6 i to jednego gatunku, do tego jeszcze jakieś glonojady np. 12 otosków i było by już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...