Skocz do zawartości

Obsada 70/90L


Szyszak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pomogliście mi dobrać osprzęt i teraz potrzebuje porad co do obsady. Dodam że zdecydowałem się na filtr fzn-3 i grzałkę Neoheater 100 w jeśli ma to jakieś znaczenie. Wymiary ok. 70x35x40.

Więc napisze to co mi się podoba ( i jaki kolor bo nieznam się na odmianach ):

Bojownik wspaniały( bardzo mi się podoba, wiec jak co to napiszcie z czym może w zgodzie żyć :) )

Neonki

Skalary (czarne)

Glonojad

Krewetka Red Cherry

Sum szklisty

 

Są to rybki które wypatrzyłem w zoologicznym i które mi się spodobały. Chciałbym mieć w akwarium rybki stadne, więc prosiłbym raczej o sugestie w tym kierunku i oczywiście liczebność. Lubie jaskrawe rybki, ale z drugiej strony czarne też mi odpowiadają. Czekam więc na porady.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu powiem że im większe akwarium tym łatwiej o nie dbać. Lepiej od razu weź 80cm bo to długość od której można mieć każdy podstawowy biotop.

No więc do akwarium długości 70 (dolna granica) lub 80cm (górna granica). ;)

Bojownik harem 1+3/4

Neonki w liczbie 14-16 sztuk. A może coś ciekawszego? Razbora Galaxy, drobnoustek albo miedzik?

Na skalary akwarium za małe.

Zbrojnik niebieskie (glonojad) jeśli będziesz miał 80cm. do 70cm np. zbrojnik zebra ale trudno jest go znaleźć i jest bardzo drogi.

Na suma szklistego akwarium za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają podane przez Ciebie Razbora Galaxy(niebiański danio perłowy- tak zdjęcie było podpisane :P ) i Drobnoustki też w porządku.

Neonki mi się podobają bo jak napisałem lubie jaskrawe rybki w stadach. Czy dało by się te neonki i galaxy? Albo jakieś inne stadka. Jestem otwarty na propozycję.

Co do tego zbrojnika zebry to też ładnie wygląda ale nie wiem czy go zdobędę. W moim mieście są tylko 2 zoologiczne :( .

Na akwarium mam miejsce na blacie o wymiarach 85x41. Jest to najniższa półka z meblościanki więc bo bokach mam sklejkę i nie wiem czy fzn-3 się zmieści.

 

Więc na razie mamy

Bojownika 1+3/4

Neonki 14/16 ( lub inne stadko)

Zbrojnik zebra (albo inny glonojad)- można by kilka sztuk ?

 

No i co z tymi Krewetkami?

Dzięki za porady i czekam na więcej

 

Piona

 

A może jakieś mieczyki? I znalazłem Krewetki Cr i też mi się podobają, ale nie wiem jaka pełna nazwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Galaxy albo neon. No to zrób 80cm lub 85. ;) Wtedy bierz ilość ryb z górnej granicy. Czyli bojków 1+4 neonów/razbor 16. Wtedy zbrojnika będziesz mógł mieć. ;)

 

Z bojkami krececie mają małe szanse. Chyba że będą miały wiele kryjówek ale wtedy i tak nie będzie ich widać. Chyba że większe takie jak Amano lub filtrujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogłabyś mi zaproponować obsadę? I jeszcze wypatrzyłem prętnika i molinezję czarną które też przypadły mi do gustu. Co o tym sądzisz ?

Amano i filtrujące nie bardzo mi się podobają :cry: .

 

Aha, i zmieści mi się ten filtr z boku (5 cm przy 80cm akwa )czy raczej powinno się go z tyłu dać ?

 

Małe podsumowanie gatunków które mi się podobają, trochę się zmieniło przez te 15 min ;) :

Bojownik

Zbrojnik zebra

neon/galaxy- z przewagą dla galaxy jeśli miałbym wybierać

molinezja czarna

prętnik

no i te nieszczęsne krewetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...