Skocz do zawartości

Ile kupić żwirku?


AsiaK13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planach zmienić biały żwirek na ciemny. Problem jest w tym, że nie wiem ile kilo mam obecnie (a na pewno jest za mało).

No to tak:

zbiornik ma wymiary 80x35hx30. Pod spód chcę dać 2 litry czy tam kilo ziemi ogrodowej i dopiero na to żwirek. Obecnie mam warstwę 3 cm, no i ziemia jest od czasu do czasu przez kiryski wykopywana (nie często ale jednak) więc myślę o warstwie 5 cm. Żwirek jakiś ciemny o granulacji 1-3mm (myśle, że taki będzie najlepszy ale proszę mnie porawić jeśli się myle). Ten obecny był kupywany w worku 15 kg ale to było jakieś 2-3 lata temu i pewnie z połowa tego ubyła.

Więc, czy mógłby mi ktoś powiedzieć ile kg tego kupić ( myślałam też o piasku ale go się podobno gorzej czyści i roślinki słabiej rosną)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piasek jest gorszy...hmm..najogólniej pisząc może być. Jest jaśniutki, co rozświetla dodatkowo akwa, uwielbiają w nim kopać kirysy i krewetki. Ma też swoje minusy, takie jak ten, że łatwo na nim zauważyć nieczystości, roślinki łatwiej wykopać, zwłaszcza zanim się dobrze ukorzenią...no i nie jest tak żyzny jak inne podłoża. Mimo to ja mam go w swoim akwarium i na razie nie planuję zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Trudno na to pytanie jednoznacznie i trafnie odpowiedzieć gdyż jest to uzależnione od masy własnej tego żwirku. Suchy piach waży 1,5-1,8 kg/l, założyć należy że będzie się ona mieścić w przedziale 1,6 - 2,0 kg/l. Reszta jest już tylko matematyczną igraszką 8 x 3 x 0,5 x masa własna -> daje nam około 20-25 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...