Skocz do zawartości

Jakie rybki? Zapraszam;)


rafelix3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wzięło mnie aby zmienić sobie obsady w 120l. Akwarium jest na ziemi z 54W oświetleniem i podaje nawozy, nie znam parametrów wody. Myślałem o jakiejś mało wymagającej i ładnej rybce albo najlepiej ławicy ryb. Jak na razie mam parke skalarów(do oddania), 3xramirezy(do oddania) nic pięknego chociaż się coraz ładniej wybarwiają, jest bojownik(zostaje) bardzo ładny okaz;) w sumie standardowe kolory ale jest piękny, mam jeszcze glonojada syjamskiego(jak go kiedyś wyłowie to też oddam) z ADHD;) czasami potrafi wyskoczyć z akwa i uderzyć w pokrywę, a no i wspaniała ekipa czyli czwórka helenek. W sobotę dojdą otosy. No to wszystko o mojej starej obsadzie.

Myślę o 15neonach, zostawieniu bojownika, znalezieniu ładnej pary ramirez, no i o ekipie sprzątającej czyli do wspaniałej czwórki helenek dojdzie kolejna czwórka, kupieniu krewetek no i otoski. Co wy na to może znacie ładniejsze ryby ławicowe myślę o mało wymagających no i ładnych. Ah no i czy 40zł za pare ładnych skalarów to drogo? Bo w ogóle ostatnio trafił mi się chętny po czym stwierdził że to jest drogo i zrezygnował a i jeszcze dodał że widział tańsze po czym ja go wyśmiałem a potem się załamałem :lol: bo ich długo nie sprzedam... Co do tej obsady to myślałem też o parze barwniaków ale wyczytałem że są bardzo agresywne podczas tarła, chciałem też kakadu ale też słyszałem o ich waleczności. Co wy na to wszytko, proszę o odpowiedzi!! Każda, naprawdę każda wypowiedź jest dla mnie wskazówką nawet ta mało sensowna. Oj ale się rozpisałem a no i moje zdjęcie akwa tak dla umilenia tematu. A i mając na myśli kolory standardowe mówiłem o niebieskim i czerwonym to tak na marginesie dla niewtajemniczonych.

 

mandy29: Nie ten dział. Przenoszę.

post-3307-13685162718717_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobrze że skalary oddajesz. Glonojad syjamski stanowczo do oddania ale wiem jaki jest trud wyłowienia większego osobnika. Sama ganiałam się z Plecosotmusem, musiałam chwycić go w 2 siatki, po czym wypadł i przez prześcieradło wzięłam go do worka. Br...

 

Według mnie to drogo. Mało osób kupi taką parę skoro może iść do zoologa kupić 4 skalary po 7-8 zł i poczekać aż zrobi się para.

 

W tym akwarium max. 2 gatunki ryb terytorialnych (tu bojek i Ramirezy). A więc

1+1 Ramireza

1 bojek

18 neonów simulans lub 16 Innesek lub 14 czerwonych. Da bym dała 14 neonów czerwonych albo 18 drobnoustków obrzeżonych lub 18 kardynałków odmiany Gold.

6-9 otosków

Heleny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, odpisuje późno ale dziki za pomoc. Teraz w akwa jest straszny nie porządek i nie mam juz skalarów bo zdechły;( została mi samica ramireza, krewetki i helenki resztę ryb wydałem i sprzedałem. Jak na razie planuje akwarium roślinne bez rybek. W sumie to mam kilka planów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...