Jump to content

Jakie rybki? Zapraszam;)


rafelix3
 Share

Recommended Posts

Witam! Wzięło mnie aby zmienić sobie obsady w 120l. Akwarium jest na ziemi z 54W oświetleniem i podaje nawozy, nie znam parametrów wody. Myślałem o jakiejś mało wymagającej i ładnej rybce albo najlepiej ławicy ryb. Jak na razie mam parke skalarów(do oddania), 3xramirezy(do oddania) nic pięknego chociaż się coraz ładniej wybarwiają, jest bojownik(zostaje) bardzo ładny okaz;) w sumie standardowe kolory ale jest piękny, mam jeszcze glonojada syjamskiego(jak go kiedyś wyłowie to też oddam) z ADHD;) czasami potrafi wyskoczyć z akwa i uderzyć w pokrywę, a no i wspaniała ekipa czyli czwórka helenek. W sobotę dojdą otosy. No to wszystko o mojej starej obsadzie.

Myślę o 15neonach, zostawieniu bojownika, znalezieniu ładnej pary ramirez, no i o ekipie sprzątającej czyli do wspaniałej czwórki helenek dojdzie kolejna czwórka, kupieniu krewetek no i otoski. Co wy na to może znacie ładniejsze ryby ławicowe myślę o mało wymagających no i ładnych. Ah no i czy 40zł za pare ładnych skalarów to drogo? Bo w ogóle ostatnio trafił mi się chętny po czym stwierdził że to jest drogo i zrezygnował a i jeszcze dodał że widział tańsze po czym ja go wyśmiałem a potem się załamałem :lol: bo ich długo nie sprzedam... Co do tej obsady to myślałem też o parze barwniaków ale wyczytałem że są bardzo agresywne podczas tarła, chciałem też kakadu ale też słyszałem o ich waleczności. Co wy na to wszytko, proszę o odpowiedzi!! Każda, naprawdę każda wypowiedź jest dla mnie wskazówką nawet ta mało sensowna. Oj ale się rozpisałem a no i moje zdjęcie akwa tak dla umilenia tematu. A i mając na myśli kolory standardowe mówiłem o niebieskim i czerwonym to tak na marginesie dla niewtajemniczonych.

 

mandy29: Nie ten dział. Przenoszę.

post-3307-13685162718717_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dobrze że skalary oddajesz. Glonojad syjamski stanowczo do oddania ale wiem jaki jest trud wyłowienia większego osobnika. Sama ganiałam się z Plecosotmusem, musiałam chwycić go w 2 siatki, po czym wypadł i przez prześcieradło wzięłam go do worka. Br...

 

Według mnie to drogo. Mało osób kupi taką parę skoro może iść do zoologa kupić 4 skalary po 7-8 zł i poczekać aż zrobi się para.

 

W tym akwarium max. 2 gatunki ryb terytorialnych (tu bojek i Ramirezy). A więc

1+1 Ramireza

1 bojek

18 neonów simulans lub 16 Innesek lub 14 czerwonych. Da bym dała 14 neonów czerwonych albo 18 drobnoustków obrzeżonych lub 18 kardynałków odmiany Gold.

6-9 otosków

Heleny

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam, odpisuje późno ale dziki za pomoc. Teraz w akwa jest straszny nie porządek i nie mam juz skalarów bo zdechły;( została mi samica ramireza, krewetki i helenki resztę ryb wydałem i sprzedałem. Jak na razie planuje akwarium roślinne bez rybek. W sumie to mam kilka planów;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...