Skocz do zawartości

Testy do wody JBL


AsFeron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to że testy kropelkowe są najbardziej miarodajne to wcale nie znaczy że każdy musi je mieć. Jeśli zależy ci tylko na testowaniu na zasadzie czy wszystko w moim akwarium jest ok to myślę że paski ci wystarczą (akurat te jbl-a są podobno najlepsze). pamiętaj jednak że jeśli przyjdzie konieczność ingerowania w parametry wtedy niezbędne będą już kropelki. Jak masz w pobliżu zoologa który bada wodę kropelkami za symboliczne 50 groszy to kup paski jbl a w razie konieczności zaniesiesz wodę do badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie dokładnie chcesz znać parametry wody? NO3 i coś więcej? Czy tylko to. Tematów o testach było już mnóstwo, wystarczy poszukać, poczytać:

:arrow:search.php

Teraz będziemy wertować wszystkie aukcje i wybierać Ci testy? Określ się na jakich najbardziej Ci zależy. Ja na początku miałam te paskowe JBL-a ale mierzyłam tylko NO3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będę to wklejał wszystkie aukcje aż nie wybierzecie najlepszych. Pasuje?

 

Zależy mi na podstawowych:ph,kgi itp.

Tylko w tym zestawie nie ma No3 i nie wiem czy jest od tak bardzo potrzebny, bo nie wiem czy brać ten zestaw.

Trzeba było tak od razu a nie cała strona postów o NICZYM :roll: Kup sobie do tych pomiarów kropelkowe, będą lepsze a co do NO3 to jeśli masz dobrą filtrację, roślinność, brak przerybienia, regularnie podmieniasz wodę i zbiornik funkcjonuje już od dłuższego czasu to nie musisz mierzyć. Ja już nie mierzyłam NO3 ho ho ho albo jeszcze dłużej.

 

Pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...