Skocz do zawartości

obsada akwarium pomocy


esto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , przeglądam forum co chwilę dowiadując się czegoś nowego :)

Mam problem wynikający z niewiedzy :( i proszę o pomoc :)

dostałem akwarium 75 l a w nim pozostałości po poprzednim wystroju i obsadzie .Rybki które się w nim ostały to 2 mieczyki ,danio i gupik.

Moje pytanie brzmi : jaką obsadę proponujecie nie ukrywam że chciałbym aby było kolorowo ze względu na moją 4 letnią córeczką które jest zachwycona nowością .

dzięki za pomoc

 

ps. to też chyba ważne

oświetlenie 2 x 15W/54-765

Ślimaki helena

filtr Fluval 3 plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm,jak ma być kolorowo to może:

1+2 bojownik syjamski

10x neon czerwony

2+4 gupik

5x kirysek panda

 

Bojowniki powinny sobie poradzić z narybkiem gupików.

Dla danio i mieczyków trochę za małe akwarium-do oddania (znajomemu albo do sklepu.A jak nie, to wystawić na allegro za 0 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co:).Filtr jest dobry,oświetlenie też.Mało i średnio wymagające roślinki powinny sobie poradzić.Jeśli świetlówki świecą dłużej niż rok i są oryginalne(zakupione razem z pokrywą) to wymień je na nowe.Ja oryginalne z pokrywy po pół roku wymieniłem na "Osram Lumilux Cool Daylight 865" i mogę powiedzieć,że dają więcej światła od oryginalnych i lepiej odwzorowują kolory.Nie są to świetlówki typowo akwarystyczne,ale są tanie i lepsze od oryginalnych z pokrywy.

Ślimaków helenek nigdy nie miałem,ale wiem że są drapieżne-zjadają inne ślimaki.Nie wiem tylko co jeśli nie ma innych ślimaków...co wtedy jedzą...Lepiej jak ktoś się jeszcze wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i proszę szanownych forumowiczów do ustosunkowania się do powyższych wiadomości .

naprawdę bardzo zależy mi na zapewnieniu moim przyszłym rybką jak najlepszych warunków :)

dziękuje za odpowiedzi i wskazówki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe dzieci lubią zwykle kolorowe rybki. Jaka jest długość akwarium? Ta obsada do wymiany. Proponuje:

1+1 p. Ramireza

1+2 (harem) platka (zmienniam plamisty)

6 samców gupika

6 kirysków Panda/Pigmeji/Malutkich lub otosków.

 

Grzałka jest? Oświetlenie standard cieniolubne gatunki dadzą radę: viewtopic.php?f=5&t=9355

 

Na filtrach się nie znam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...