Skocz do zawartości

moja obsada + bojownik ???


emsikolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium 72 l

 

obsada :

 

10 x neon innesa

5 x gupiki samce

2 x molinezja black polly (parka)

2 x pielęgniczka ramireza (parka)

 

i planuje dokupić bojownika

 

wiem ze dużo zależeć będzie od charakteru bojka

postaram sie kupić który będzie przebywał w akwarium w sklepie z innymi rybkami a nie w kubku

czy dużo ryzykuje wpuszczając takiego osobnika do mojego akwa ?? czy jednak mam spore szanse ze wszystkie ryby sie polubią ?

 

jesli tak to lepszym rozwiązaniem bedzie kupno samca czy samiczki? czy to przy 1 sztuce nie ma różnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik może brać gupiki za inne bojowniki i może być w stosunku do nich bardzo agresywny. Ja mam bojka i ramirezke i nic sobie nie robią. A co do neonów to neony musza być starsze ( nie bardzo młode ) bo bojek może je wziąć za żarcie ;)

 

Pozdrawiam Brian ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dno o wymiarach 60x30?

Molki odpadają ze względu na rozmiary jakie osiągają.

Powierzchnia za mała na łączenie bojka z ramirezkami, mogą być spięcia - nawet przy łagodnym bojku.

 

PS: Filtracja ma się nijak do przerybienia, oczywiście gdy filtr jest dobrany prawidłowo do wielkości akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez ta molinezja rosnie max do 7 cm , nie mylic z zaglopletwa bo tamta ma conajmniej 12 cm

tak dno 60x30

dla ramirezek to akwa musi miec 50 cm dlugosci a przeciez bojownik mijesca duzo nie potrzebuje moze nie beda wchodzic sobie w droge ?

pytanie do osob ktore juz mialy podobna obsade i doswiadczenie w praktyce

bo teoretycznie to duzo ryb nie mozna laczyc a jednak okazuje sie ze wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7cm? Samiczki trzymane w dobrych warunkach przebijają 10cm. Bok akwarium to trzy długości takiej ryby - mało.

Oczywiście w takim akwarium mogą skarłowacieć i nie osiągnąć prawidłowych rozmiarów.

Baniak o wymiarach dna takich jakie mają typowe 54l jest za małe na te ryby.

W akwarium 60x30 z największych żyworódek to można co najwyżej hodować dorastające do 6cm platki.

 

To że samego [słowo klucz] bojownika można trzymać w 25l nie znaczy że nie będzie problemów gdy połączysz go w akwarium 60x30 z ramirezkami. Bojownik jest sporą rybką, do tego najagresywniejszą z tego co tam masz. Jak trafisz na "niemiłego" osobnika może Ci nawet zabijać samce gupików... W dodatku pielęgniczki z rybami labiryntowymi w tym litrażu to loteria.

bo teoretycznie to duzo ryb nie mozna laczyc a jednak okazuje sie ze wszystko jest ok

Reguła, a wyjątek. U jednego [w tym wypadku jednego na kilku] będzie ok - u innego rybki się wyzabijają.

Dlatego trzymamy się reguł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...