Skocz do zawartości

Czy to dobra cena ??


feddy17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To tak, studiuję to forum od ok. tygodnia , ale nie miałem okazji się przywitać , a więc

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :D

 

Mam akwarium od ok. roku , ale uważam się za wciąż mocno początkującego. :)

I chciałbym abyście pomogli mi w prawidłowym ' urządzeniu ' zbiornika , który zamierzam kupić.

Moje pierwsze pytanie to , czy opłacało by mi się kupno tego akwa : http://allegro.pl/112l-nowe-akwarium-11 ... 72841.html

No i ile by kosztował cały osprzęt do niego , jak narazie z kasą u mnie krucho :oops:

 

 

P.S Nie wiedziałem za bardzo gdzie umieścić tego posta , więc jeżeli jest w złym miejscu to przepraszam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, studiuję to forum od ok. tygodnia , ale nie miałem okazji się przywitać , a więc

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :D

 

Mam akwarium od ok. roku , ale uważam się za wciąż mocno początkującego. :)

I chciałbym abyście pomogli mi w prawidłowym ' urządzeniu ' zbiornika , który zamierzam kupić.

Moje pierwsze pytanie to , czy opłacało by mi się kupno tego akwa : http://allegro.pl/112l-nowe-akwarium-11 ... 72841.html

No i ile by kosztował cały osprzęt do niego , jak na razie z kasą u mnie krucho :oops:

 

 

P.S Nie wiedziałem za bardzo gdzie umieścić tego posta , więc jeżeli jest w złym miejscu to przepraszam :D

Na początek powiem Ci, że lepiej byłoby wybrać akwarium z prostą szybą przednią. Łatwiej ją czyścić z glonów. Do tego litrażu filtr kubełkowy, więc najbidniej 100 zł + grzałka (30 zł) + dodatkowe oświetlenie (70 zł), bo to co producent daje przy pokrywie nadaje się do oświetlania kostnicy :D No i do tego oczywiście podłoże, rośliny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak to jest z tą przednią szybą , wybrać tą prostą czy " wypukłą " , czytałem że wypukła polepsza wizualność , to prawda ? :D

A nie mógłby być filtr gąbkowy Aquael 4,5 W ? ( zaoszczędziłbym wtedy coś ) i grzałka 50W termostatem z Tetry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak to jest z tą przednią szybą , wybrać tą prostą czy " wypukłą " , czytałem że wypukła polepsza wizualność , to prawda ? :D

A nie mógłby być filtr gąbkowy Aquael 4,5 W ? ( zaoszczędziłbym wtedy coś ) i grzałka 50W termostatem z Tetry ?

Ja też polecam prostą szybę. Miałam styczność z prostą i wypukłą, i zawsze wybieram prostą.

 

A co do grzałki to powiem Ci że lepsza była by 75W lub 100W. Moje zdanie na temat grzałek jest takie, że nie ma znaczenia na firmę. Ważne, żeby była z termostatem. Jedynie co jest różnicą, to może to, że w chińskich grzałkach z allegro może szybko psuć się światełko, a tak to na moje oko - różnic żadnych. Chyba, że cena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak to jest z tą przednią szybą , wybrać tą prostą czy " wypukłą " , czytałem że wypukła polepsza wizualność , to prawda ? :D

A nie mógłby być filtr gąbkowy Aquael 4,5 W ? ( zaoszczędziłbym wtedy coś ) i grzałka 50W termostatem z Tetry ?

Ja też polecam prostą szybę. Miałam styczność z prostą i wypukłą, i zawsze wybieram wypukłą.

 

A co do grzałki to powiem Ci że lepsza była by 75W lub 100W. Moje zdanie na temat grzałek jest takie, że nie ma znaczenia na firmę. Ważne, żeby była z termostatem. Jedynie co jest różnicą, to może to, że w chińskich grzałkach z allegro może szybko psuć się światełko, a tak to na moje oko - różnic żadnych. Chyba, że cena ;)

To wreszcie prosta czy wypukła :mrgreen:

Ja mam 112 profilowane i nie narzekam na nic choć teraz również bym wziął proste bo profil trochę się znudził

Też miałem się o to spytać :D

To które wybrać ?

Wracając do podstawowego pytania , to opłaca mi się kupno tego akwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja też polecam prostą szybę. Miałam styczność z prostą i wypukłą, i zawsze wybieram wypukłą.

To wreszcie prosta czy wypukła :mrgreen:

Ja mam 112 profilowane i nie narzekam na nic choć teraz również bym wziął proste bo profil trochę się znudził

Heh, wybieram prostą, już poprawiam:) Pisałam szybko i nawet nie zauważyłam błędu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm OK , ale jeżeli chodzi o filtr który mam teraz , to nie wyrobiłby w 112-stce ?

Co to za filtr 4,5W?? Filtra nie kupuje się, żeby wyrobił w akwarium tylko żeby był dobry bo filtr to serce całego zbiornika. skoro nie masz pieniędzy na kubeł to wstrzymaj się. Wewnętrzny będzie za słaby do tego litrażu, uwierz mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm OK , ale jeżeli chodzi o filtr który mam teraz , to nie wyrobiłby w 112-stce ?

Co to za filtr 4,5W?? Filtra nie kupuje się, żeby wyrobił w akwarium tylko żeby był dobry bo filtr to serce całego zbiornika. skoro nie masz pieniędzy na kubeł to wstrzymaj się. Wewnętrzny będzie za słaby do tego litrażu, uwierz mi

Myśle , że masz racje :D

Chyba narazie się wstrzymam z zakupem i uzbieram na kubeł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm OK , ale jeżeli chodzi o filtr który mam teraz , to nie wyrobiłby w 112-stce ?

Co to za filtr 4,5W?? Filtra nie kupuje się, żeby wyrobił w akwarium tylko żeby był dobry bo filtr to serce całego zbiornika. skoro nie masz pieniędzy na kubeł to wstrzymaj się. Wewnętrzny będzie za słaby do tego litrażu, uwierz mi

Myśle , że masz racje :D

Chyba na razie się wstrzymam z zakupem i uzbieram na kubeł .

Mądra decyzja bo na prawdę to jest bardzo ważne.

A co do akwarium, to nie opłacałoby się bardziej zamówić oddzielnie akwarium i pokrywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest ważne , chce dobra rybek , a że jestem mało doświadczony to słucham was :P

Myśle , że nie bo musiał bym płacić podwójnie za przesyłke , a jeżeli kupować u jednego sprzedawcy , to chyba wyszło by na to samo :)

Jak już coś to bierz kuriera, jak jest możliwość. Jak akwa np. się stłucze w podróży to łatwiej jest zareklamować. I szybciej dochodzi niż pocztą polską ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest ważne , chce dobra rybek , a że jestem mało doświadczony to słucham was :P

Myśle , że nie bo musiał bym płacić podwójnie za przesyłke , a jeżeli kupować u jednego sprzedawcy , to chyba wyszło by na to samo :)

Jak już coś to bierz kuriera, jak jest możliwość. Jak akwa np. się stłucze w podróży to łatwiej jest zareklamować. I szybciej dochodzi niż pocztą polską ;)

No wiadomo , że kurierem ;p Hehe napaliłem się na to akwa troche , a tu znowu trzeba czekać z kasą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest ważne , chce dobra rybek , a że jestem mało doświadczony to słucham was :P

Myśle , że nie bo musiał bym płacić podwójnie za przesyłke , a jeżeli kupować u jednego sprzedawcy , to chyba wyszło by na to samo :)

Jak już coś to bierz kuriera, jak jest możliwość. Jak akwa np. się stłucze w podróży to łatwiej jest zareklamować. I szybciej dochodzi niż pocztą polską ;)

No wiadomo , że kurierem ;p Hehe napaliłem się na to akwa troche , a tu znowu trzeba czekać z kasą :P

Wiem, wiem jak to jest ;) Pamiętaj, że akwarium musi dojrzewać ok 3 tyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wiem, wiem jak to jest ;) Pamiętaj, że akwarium musi dojrzewać ok 3 tyg

Heh , pochwalę Ci się , że przeczytałem już o tym :D

Zuch chłopak :mrgreen: Myślałeś już nad obsadą?

Tak , chciałbym mieć stadko neonków , jakieś krewetki , otoski mi się też podobają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...