Jump to content

[126L] moje nowe akwarium

damian2000
 Share

Recommended Posts

proszę o opinie co by można zmienić i co dodać
akwarium 126l 3miesięczne
filtr zew. fluval 205, oświetlenie 48W
rośliny bacopa, żabienica, rotala, ludwigia , microsorium, trawa
rybki neon inesia 12, kirys spiżowy 3, barwniak czerwonobrzuchy 5
do dokupienia 3 kirysy, barwniaki docelowo 1+1, duże ryby czyli palety i skalary zastały mi po większym akwarium i są do oddania ale najpierw muszą mrozy odpuścić, tylne tło będzie zmienione na całkowicie błekitne

post-4216-13685162708819_thumb.jpg

Przede wszystkim piszesz nie w tym dziale, od tego jest dział Galeria ;)

Osobiście bym wymienił żwirek na drobniejszy, no i te kamienie mi coś nie pasują no i wyglądają jak by to była rozwalona na części cegła (to chyba przez kolor).

No i oczywiście duże rybcie do oddania.

palety i skalary juz pojechały do sklepu zamieniłem na rosliny i jedzonko mam jeszcze jedno pytanie załozyłem bimbrownie i nie znalazlem jak to jest z taflą wody trzeba ją wprawić w delikatny ruch czy dość intensywny bo teraz mam na górze dużo bąbli i lekki biały dywanik

A napowietrzasz?

Bo jeśli nie, to lepiej żebyś trochę tą taflą "poruszał"

Szczerze to przez nienapowietrzanie udusiłem całą faunę w moim akwa. Więc lepiej dbać o tlen w wodzie. Tylko że ja podaje z butli CO2.

Powinno być ok. Ważne, żeby tafla falowała. Dodatkowe rozproszenie bąbelków CO2 wydaje mi się, że specjalnie dużo nie da. Ważniejsza jest ich wielkość.

Co do akwa - bardzo fajne. Ciekawi mnie, czy na tym zwykłym żwirze rozrośnie Ci się chociaż trochę trawka. Będziesz dosadzać, czy to tak zostawisz?