Jump to content

Piasek kwarcowy - naturalnie czarny ?

xpamer
 Share

Recommended Posts

Wiecie coś może na temat czarnego piasku kwarcowego ?

Zamierzam za jakiś czas kupić sobie czarne podłoże i zastanawiam się nad czarnym piaskiem kwarcowym.

Gdzieś przeczytałem ze jako takiego nie ma w naturze. To co sprzedają to pokryty żywicą zwykły piach.

Co wy na to ?

skoro jest czarny bazalt to może w formie skruszonej daje czarny piasek. osobiście uważam że to co dostępne na allu to kolorowany piach (sam niedawno interesowałem się tematem podłoża)

Nie chodzi mi o bazalt tylko o piach kwarcowy. Dowiedziałem się właśnie ze jednak jest to podróba totalna. Ziarna białego piachu są oblepiane żywicą. Co prawda jest ona obojętna dla wody, ale ....

Czy ktoś już czegoś takiego używał ? Gra warta jest świeczki ?

Hallo

W ramach testów mam czarny piasek "lakierowany" w jednym z 25l krewetkariów. Jest to bardzo dekoracyjne jeśli się potrafi utrzymać takie podłoże w czystości, mi niestety korzeń mangrowca zaczął się obsypywać i po dnie baniaka szaleje lekka koro-mgła którą ciężko jest ściągnąć czymkolwiek gdyż odmulacz ściąga brudki i podłoże, natomiast odmulacz w płynie tez słabo zadziałał.

Co do czarnego bazaltu to jest bardzo drobny, ukrywa się pod nazwą mączka bazaltowa, jest też nieco grubszy kruszony ukrywający się pod nazwą posypka bazaltowa. Ponoć mączka w kontakcie z woda robi się dość twarda i zbita.