Jump to content

Czy to normalne

M.E3
 Share

Recommended Posts

Mam małe akwarium 25l do niego wpuściłem młode mieczyki około 40 sztuk i osiem gupików wszystkie wykocone w jednym czasie.Z gupików zostały 2 szt a z mieczy 11 żadne nie padły myślę że one same zjadają się wzajemnie.czy jest to możliwe i co robić żeby temu zapobiec.Z poprzedniego lęgu uchowały się tylko dwie rybki miecza.Na dnie widzę czerwone resztki ale to nie są padłe rybki.

40 szt. mieczyków do 25l akwarium??? :o:shock: to za dożo ryb w takim litrażu

Edyt:

zjadł się może dlatego że nie były karmione pomyślałeś o tym albo było za dożo samców i zrobiła sie rywalizacja o samiczki

Mod.Janusz-Edytuj posty.

Panowie to były rybki tyle co urodzone miałem je kilka dni w kotniku małym a potem wpuściłem do tego 25 l .Dzisiaj one mają miesiąc życia za sobą to nie były dorosłe ryby.Czy u tak młodych rybek występuje już dojrzałość żeby miał wpływ ilość samców

Zdechły i zgniły, a reszta je podjadła, taka rybka to trochę wody i skóra, momentalnie znika, przeważnie się tylko głowy znajduje gdzieś między kamyczkami :twisted:

Masz tam tragiczne warunki w akwarium, bo takie rybki jak mieczyki i gupiki to w swoim czasie w świeżej kranówce z sukcesem hodowałem, musisz poczytać o tym jak się startuje akwarium :)

• 2 weeks later...

Jeśli chodzi o to "masowe ginięcie" to przypuszczam,że dużo urodziło się słabych osobników i po prostu były zbyt słabe, by żyć. Też kiedyś miałam taką sytuację w miocie molinezji. Dorosłego wieku dożyło 15 na 28. Ale żeby zostało kilka narybków, to jeszcze nie widziałam...

Share

• Create New...