Skocz do zawartości

Czy to normalne


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe akwarium 25l do niego wpuściłem młode mieczyki około 40 sztuk i osiem gupików wszystkie wykocone w jednym czasie.Z gupików zostały 2 szt a z mieczy 11 żadne nie padły myślę że one same zjadają się wzajemnie.czy jest to możliwe i co robić żeby temu zapobiec.Z poprzedniego lęgu uchowały się tylko dwie rybki miecza.Na dnie widzę czerwone resztki ale to nie są padłe rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to były rybki tyle co urodzone miałem je kilka dni w kotniku małym a potem wpuściłem do tego 25 l .Dzisiaj one mają miesiąc życia za sobą to nie były dorosłe ryby.Czy u tak młodych rybek występuje już dojrzałość żeby miał wpływ ilość samców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdechły i zgniły, a reszta je podjadła, taka rybka to trochę wody i skóra, momentalnie znika, przeważnie się tylko głowy znajduje gdzieś między kamyczkami :twisted:

 

Masz tam tragiczne warunki w akwarium, bo takie rybki jak mieczyki i gupiki to w swoim czasie w świeżej kranówce z sukcesem hodowałem, musisz poczytać o tym jak się startuje akwarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o to "masowe ginięcie" to przypuszczam,że dużo urodziło się słabych osobników i po prostu były zbyt słabe, by żyć. Też kiedyś miałam taką sytuację w miocie molinezji. Dorosłego wieku dożyło 15 na 28. Ale żeby zostało kilka narybków, to jeszcze nie widziałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...