Skocz do zawartości

PROBLEM-piel.severum


maluch_wrc_1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam! jestem tutaj nowy więc jak umieściłem temat nie tam gdzie trzeba z góry porzepraszam. W środe(3 dni temu) kupiłem 2 małe (5-6 cm) pielęgnice severum. Na początek wpuściłem je do małego 25 litrowego akwarium, ponieważ w moim dużym akwarium zachorowały pielegnice pawiookie. Ryby od poczatku sie dziwnie zachowuja. Schowaly sie w jednym miejscu i nie wychodzily z niego cala dobe, nic nie jedza, czasem tylko wyplyna z ukrycia na 10-15 minut. Oprocz tego zachowuja sie dziwnie jedna leciutko podgryza z boku druga, ocieraja sie o siebie a ta druga podgryzana czasem trzesie ogonem i odpycha ta pierwsza. Jak juz wyplyna to razem. Co to oznacza?

 

a drugim moim problemem jest WODA...w pierwszy dzien po ok. 7-8 godzinach w mgnieniu oka tak zmetniala ze wogole ryb nie widzialem. na drugi dzien ja wymienilem a teraz znow mi metnieje. Co mam z tym zrobic?

 

z gory dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr mam czyszcze codziennie, a woda nawet jak była czysta to sie chowaly. moze musze sie przyzwyczaic, chociaz mam do czynienia z pielegnicami wiele lat (mialem 3 letnia przerwe :)) i pierwszy raz mi sie takie trafily. nawet wpuscilem im malego gupika zeby sie rozruszaly to tylko sie nastroszyly na poczatku popatrzyly a potem sie zachowywaly jakby go wogole nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bój się Boga!

Czy my mówimy o Pielęgnicach severum?! Przecież ona potrzebuje akwarium z 200l !

Nie dziw się, że ci nie pływają, skoro masz tak małe akwa.

Zanim kupisz ryby proponuje o nich trochę poczytać chyba, że mówimy o innej rybie.

 

Co do twojej mętnej wody, czy woda odstała trochę od zalana akwa?

I nie można czyścić codziennie filtr?

 

Opcja :szukaj: i szybko zacznij czytać poradniki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rybki przez dłuższy czas pływały w zoologiku w jednym akwa to zdażyły się przyzwyczaic do niego.Wpuszczajac je do nowego akwa po prostu je zestresowałeś i trzeba poczekac aż się przyzwyczają do niego.Podejrzewam że większym stresem będzie dla nich jak je wpuścisz do pawich.Jakiej wielkości są,bo dla dorosłych pawiook będą jak ten Twój gupik na rozruszanie.A filtr możesz płukac w kranówce bo biologia jest nie tylko w nim ale też w wodzie i podłożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał w pierwszym poście że to jest tymczasowe akwarium bo pawiookie są chore!

To po co naraża te ryby na stres i dał je do 25l!

A i rybki chore to słaby pomysł, żeby leczyć je w zbiorniku ogólnym.

Nie wiem jakich wymiarów są pawiookie, ale to one powinny być leczone w 25l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...