Skocz do zawartości

Roślinki umierają :/


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Założyłem tydzień temu akwa 54l. (dałem pod żwirek podkład z nawozem kupiony w zoologu), po 3 dniach roślinki zaczęły brązowieć (kupiłem - moczarkę, anubisa, żabienicę i bodaj nurzańca - jeżeli podałem złą nazwę są one na zdjęciu) Pomyślałem, że może za dużo dałem uzdatniacza. Podmieniłem więc 3/4 wody i odczekałem znów kolejne 2 dni. Niestety liście tym po lewej brązowieją, a "trawki" w ogóle całe się rozsypały jakby im korzeń zgnił i wszystkie osobno wychodziły. Ponadto w akwa pojawiła się jakby pajęczyna na korzeniu i trochę na roślinkach taka "mgła mlekowa", sporo jej się zrobiło i nie wiem co to. Wyjąłem korzeń i postanowiłem go dziś wyparzyć. Jedyna roślinka tylko na razie ma się dobrze, ale nie znam nazwy - ta wysoka po prawej. Tak więc coś jest nie tak :/ Filtr chodzi cały czas, a światło mają 15w. Chciałbym niedługo rybki ale na razie nie ma opcji skoro mam problem z umierającymi roślinkami. Dodam że akwa jest nowe i nie miało żadnego kontaktu ze środkami chemicznymi. Proszę o jakąś radę.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwa oświetlam od rana od 6:00 do 20:00 , później wyłączam. Temperatura wody ok. 24 oC. dałem podkład ale niestety nie pamiętam nazwy. Kosztował 17zł w zoologu, gdzie sprzedawca mi go polecił jako podłoże. Uzdatniacz dałem ESKLARIN z aloesem - Tropical oraz BctoActive też z Tropicala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten osad (niby pajęczyna) mleczny na korzeniu ? właśnie wyparzyłem korzeń i wkładam znów do akwa. Zobaczymy czy się jeszcze pojawi... Zakupiłem jeszcze roślinki (Echinodorus Tropica, Gałęzatka kulista, Pogestemon i Trawkę brazylijską) zobaczymy jak one zareagują, w piątek je posadzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...