Skocz do zawartości

30l pomocy


kedzier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam akwarium 30l w nim 3 mieczyki male 3 kiryski i 2 neonki .Mam problem z glonami otóż mam ich pełno nie widze ryb co dziennie musze czyscic szybke gabka .Może ktoś mi powiedzieć jak ich sie pozbyc bynajmniej w 50 %? Mam te glony na szybie,roslinkach oraz zwirku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam akwarium 30l w nim 3 mieczyki male 3 kiryski i 2 neonki .Mam problem z glonami otóż mam ich pełno nie widze ryb co dziennie musze czyscic szybke gabka .Może ktoś mi powiedzieć jak ich sie pozbyc bynajmniej w 50 %? proszę

Proponuję oddać rybki (za małe na nie masz akwarium) i zrobić restart i ewentualnie dać samego samca bojownika lub zrobić krewetkarium. Chcesz mieć te rybki to kup akwarium minimum 100l i wtedy możesz je trzymać. Z tym, że te rybki trzyma się w taki sposób :

Mieczyki w haremach czyli (1 samiec + 2/3 samiczki) i na nie akwarium długie na minimum 80cm

kiryski ryba stadna 6szt jednego gatunku, gatunek panda i pigmej długość akwarium minimum 40cm na resztę 60 lub 80cm.

Neonki ryba ławicowa minimum 8szt i więcej na nie w zależności od gatunku od 50-80cm i więcej długości akwarium.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję oddać rybki (za małe na nie masz akwarium) i zrobić restart i ewentualnie dać samego samca bojownika lub zrobić krewetkarium. Chcesz mieć te rybki to kup akwarium minimum 100l i wtedy możesz je trzymać. Z tym, że te rybki trzyma się w taki sposób :

Mieczyki w haremach czyli (1 samiec + 2/3 samiczki) i na nie akwarium długie na minimum 80cm

kiryski ryba stadna 6szt jednego gatunku, gatunek panda i pigmej długość akwarium minimum 40cm na resztę 60 lub 80cm.

Neonki ryba ławicowa minimum 8szt i więcej na nie w zależności od gatunku od 50-80cm i więcej długości akwarium.

Pozdrawiam

 

 

 

Dobrzę ale ja piszę o pomoc w zlikwidowaniu glonow a nie o obsadzie itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o akwarium (jaki sprzęt, oświetlenie, ile oświetlasz, masz żywe rośliny, nawozisz czymś?).

Jaki to rodzaj glonów czy jest to tylko nalot na szybie? Jaki kolor jest tego nalotu?

 

Ps.: Masz nieodpowiednią obsadę. Ryby nie nadające się do tego litrażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na akwarium nie pada duzo swiatła słonecznego bo zasłania je segment.Oswietlenie to 8W jedna swietlówka,nie nawoże niczym,oswietlam 15 godzin .Kolor nalotu jest zielony mam go na szybie,roślinkach i na zwirku.Oraz na filterku.

Wystarczy oświetlać 10-12 godzin. Świecisz o wiele za długo, to jeden z powodów powstawania glonu. Jaki masz filtr i rośliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zmniejszenia ilości świecenia na dzień do 8h postaraj się usunąć ręcznie ile się da. Później proponuję zaciemnić akwarium na minimum 48h(oczywiście jak ograniczenie świecenia nie pomoże).

W ostateczności będziesz zmuszony do restartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr to Fanfilter +.Mini filter do 54l. A rosliny to nawet nie wiem bo dostalem je od kolegi.

 

Kamiloos84 Ja musze co 2 tyg restart robic bo jak nei robie to jak recznie usune to za 2 dni nic niwe widze w akwarium.

Trzeba zapobiegać a nie robić co 2 tyg restart. Przede wszystkim tak jak napisał Kamil, zmniejsz czas świecenia i usuń glony skąd tylko możesz. Jeśli masz możliwość to zrób zdjęcie akwarium i roślin jakie posiadasz.

Jeśli nic się nie zmieni to trzeba będzie zrobić restart, dosadzić roślin szybko rosnących, dodać światła i easy carbo np na początek :) Jeśli roslinki będą szybko rosły to glonów nie powinno być bo nie będą miały się czym żywić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Troszeczkę mało roślinek, proponował bym wrzucić luzem w toń wody rogatka a na wierzch jakąś rzęsę/pistię/limnobium lub coś innego szybko rosnącego. Obawiam się że Twoja filtracja nie wyrabia, za małe złoże bakteryjne ma ten filtrzyk, nie wspomnę ze jesteś świeżo po restarcie czyli jest osłabiony bo świeży. Jak dasz radę spróbuj doczepić do tej pompy jakąś gąbkę średnio lub drobno porową, w celu zwiększenia miejsca filtracyjnego. Karm mniej, ogranicz światło, to już mówili moi przedmówcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...