Jump to content

Problem z uruchomieniem Fluval 205

nowicjuszka84
 Share

Recommended Posts

Ale filtry zewnętrzne nie napowietrzają tak jak filtry wewnętrzne...

Dokup sobie do niego deszczownie, a napowietrzanie mechaniczne nie będzie potrzebne. Deszczownia o wiele lepiej napowietrza poprzez ruch tafli wody niż napowietrzanie w formie lecących bombelków powietrza-które de facto nie rozpuszczają się zbytnio w wodzie- czyli jej nie napowietrzają

Deszczownia też jest niepotrzebna - wystarczy aby dysza wylotu filtra była 1 - 1,5 cm pod powierzchnią wody - ruch tafli jaki wywoła wypływająca z filtra woda w zupełnosci wystarczy.

Deszczownia pomaga zmniejszyć prędkość przepływu i zawirowania wody w akwarium.

Witam,

Miałem podobny problem :)

Kupiłem taki filtr miesiąc temu i też nie ma w nim napowietrzania. Co wymyśliłem ?

Kupiłem rurkę PCV która przekrojem pasowała do gumowej części przy wylocie. Z jednej strony ją zatkałem, potem nawierciłem dziurki wzdłuż rurki na całej długości. Trochę to było za ciężkie więc z jednej strony przywiązałem drucikiem

i MAM :) własną deszczownię za parę euro :D

Ze sposobów jakie 'kombinowałem' zanim do tego doszedłem jest jeszcze jeden - rurkę odprowadzającą wodę do akwarium można nad taflą wody delikatnie podziurkować, tak żeby zasysała powietrze wyrzucając wodę. Mnie się to nie podobało więc zrobiłem deszczownię...