Skocz do zawartości

Filtr AQUAEL VERSAMAX FZN-2 - ustawienie


berlo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje wymianę mojego filtra wewnętrznego Hailea HL-BT400 na kaskadę AQUAEL VERSAMAX FZN-2.

Z tego co wyczytałem na forum to bardzo dużo osób go poleca.

Problem jest taki, że mam pokrywę i musiałbym ją rozcinać... No ale jeżeli się to zrobi z tyłu to nie będzie tego widać...

Może być ten filtr umieszczony na tylnej ścianie akwa w rogu? Nie będzie to wpływało na jakość filtracji?

Na bocznej ścianie nie chce zamieszczać go bo byłby zbyt widoczny i za bardzo by szpecił!

 

Proszę o opinie.

 

Akwa: 54l

Docelowa obsada:

- Prętnik Karłowaty 1+2

- Neon Czerwony 10

- Kirysek Panda 6

- Otosek 3

Duża ilość roślin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli ustawisz go na maksymalny przepływ to mógłby być na tylnej ścianie.

Na maksymalnym przepływie, ten filtr robi pralkę w takim akwarium... ;)

Nie będzie to wpływało na jakość filtracji?

Na bocznej ścianie nie chce zamieszczać go bo byłby zbyt widoczny i za bardzo by szpecił!

Cyrkulacja wody w zbiorniku będzie co prawda gorsza ale tak też może być zamontowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gdy będzie na tylnej ścianie, to cały prąd wytłumi się o przednią ścianę. Ostry prąd będzie wtedy tylko w jednym miejscu.

Miałeś tą kaskadę w tej wielkości akwarium odkręconą na pełną moc? ;)

 

U mnie górną granicą było ustawienie przepływu na 1/3. Powyżej prąd był za mocny dla ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dodać że przedniej szyby nie mam prostej tylko profilowaną (panoramiczne), także ten prąd wody może by tak nie wyhamował po spotkaniu z przednią szybą tylko by poszedł po jej profilu... Nie wiem czy dobrze myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...