Jump to content

[240l]Pomoc w prowadzeniu


Misiu12
 Share

Recommended Posts

Neonów dokup do 30-35 sztuk albo oddaj ta neonke i kup inny gatunek ławicowy (np. bystrzyk pieknopłetwy, barwieniec, tetra, zwinnik jarzeniec/czerwonousty, razbora, mocrorasbory. Wybierz tylko 1 gatunek).

Molienzja zrób harem 1+2.

Kirysków dokup 5-6 sztuk.

Gupiki harem 1+2 lub same samce 5 sztuk.

Glonojady, zbrojniki niebieski? Jak tak to ok.

Możesz dokupić harem 1+4 Kakadu albo 1+5-6 bojownika lub też 2 parki (2+2) Ramirezek.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Tak się składa, że jutro jadę do hurtowni rybek obejrzeć (na razie nie kupować, tylko popatrzeć, jak się tam sprawy mają), a więc zwrócę szczególną uwagę na wymienione przez was gatunki.

 

Moja mama chciałaby posiadać welonki...słyszałam niedobre opinie o nich, co wy możecie o tych rybkach powiedzieć? I czy nadają się one do moich rybek pod względem termicznym (czytałam, że welonki lubią chłodniejszą wodę, maksymalnie 21 stopni). To prawda?

Link to comment
Share on other sites

Dlatego zdecydowałam się nie kupować welonów. Mój wujek ma welony i...spustoszenie w akwarium. Dlatego postanowiłam, że welonek nie kupię.

 

Madzik - Twój zestaw jest świetny ! Wydrukowałam go i zaniosłam do sklepu, w hurtowni babka powiedziała, że zestaw fenomenalny. Wyeliminuję stamtąd gupiki (te co mam, to jak padną to nie będę dokupowała) i molinezje - jak mi padną te moje dwie to też nie dokupię. W hurtowni pani powiedziała, że negatywnie wpływają na wodę - dlaczego itd. to moja mama wie, ja słyszałam tylko tyle.

 

Kupiłam 5 tetr cytrynowych (tak pisało na ich akwarium w hurtowni) i zobaczę, co się będzie działo. Jak ładnie będa funkcjonowały to dokupię jeszcze z 10-15. Poza tym na pewno bojowniki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tetry trzymają się świetnie, a teraz dokupiłam 12 neonków czerwonych. Ładnie ułożyły się w ławicę, a ta moja samotna danio, samotny gupik i tetry się z nimi powoli zaczynają łączyć i może będą pływać razem, jedną ławicą..?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...